Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ROZHOVOR: Jasně jsme si řekli, že chceme vyhrát, a uděláme pro to maximum, vzkazují trenéři

16.09.2019 | Barbora Pospíšilová

Nová sezóna začne pro Engineers Prague už v úterý 24. září, a to rovnou populární a tradiční Bitvou o Prahu! Opět se po nějaké době střetnou na ledě s UK Hockey Prague, tentokrát v nové soutěži - ULLH. Jaké změny na Engineers čekají? Kdo bude novým kapitánem? A jak asi dopadne zmíněný zápas? Vyzpovídali jsme trenéry Dana Fukse a Dana Koláře, a protože se v odpovědích shodli, odvětili jako jeden muž… 

Jaké hlavní změny čekají Engineers v nové sezóně, a zároveň v nové soutěži ULLH? 
Skončila spousta kluků, kteří byli v týmu od začátku ještě za doby Techniky a brali ten tým za svůj vlastní. Teď přišli mladí, kteří jsou rozhodně i draví, berou to vážně a mají chuť makat. Soutěž je sice nová, ale týmy, které v ní budou, se dobře znají. Myslím si, že soutěž bude hodně vyrovnaná. Bude to boj o každý bod! 

Jste spokojeni s výběrem hráčů? Na jaké hvězdy se, nejen na Hvězdě, můžeme těšit? 
Je to vždy takové trošku napětí, kdo se přihlásí a kdo bude mít zájem za nás hrát. Kluci, co se starají o sociální sítě, tak odvádějí super práci a i díky nim, jsou Engineers známí nejen mezi lidmi z hokeje. Letos byl zájem opravdu velký a také fakt dobrá kvalita nových hráčů, což mě osobně překvapilo. Rozhodně bylo z čeho vybírat a nebylo to pro nás vůbec lehké. Hvězdy se z nich teprve stanou, až prokážou svou kvalitu v zápasech.

Novým kapitánem byl zvolen Petr Janásek. Hodí se z vašeho pohledu na tuto roli (proč)? 
Janas je v týmu už nějaký čas a prokázal jak hokejové, tak i lidské kvality. V kabině je oblíbený a myslím si, že je to jeden z těch přirozených vůdců, který strhává okolí k lepším výkonům.  

Máte vytyčené sezónní cíle? Jaké to jsou? 
Jednoznačně ty nejvyšší! Přece nebudeme tvrdit, že makáme na tréninkách kvůli tomu, abychom byli spokojeně druzí. Jasně jsme si to řekli, že chceme vyhrát a uděláme pro to maximum.

Úvodní zápas odstartujeme Bitvou o Prahu. Co se dá očekávat od UK Hockey Prague? 
Popravdě moc netuším a je to vlastně jedno, s čím na nás vyrukují. My budeme připraveni. Ačkoliv je to první zápas, očekávám dobrý hokej. Je to prostě derby. Doufám, že hned na první zápas se nám podaří vyprodat Hvězdu a hokejem diváky nezklamat. Tak dorazte!

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS