Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Univerzitní hokej přepisuje dějiny! Od září startuje nová česká univerzitní liga

01.08.2019 | Barbora Pospíšilová

Nová sezóna je už na spadnutí, a spolu s ní i projekt, který v České republice ani v Evropě nemá obdoby! Od září startuje Univerzitní liga ledního hokeje (ULLH), které se samozřejmě i Engineers Prague bude spolu s dalšími sedmi českými týmy účastnit. Více odhalila první tisková konference ligy v Síni slávy českého hokeje. 

Fenomén univerzitního hokeje nyní doslova přepisuje dějiny! Představitelé soutěže ULLH a zástupci společnosti UNI Sport CZ se spolu s hojným počtem novinářů setkali v tom nejlepším prostředí, jaké může pro hokejovou tiskovku být!

Úvodního slova se ujal Ondřej Šebek, ředitel soutěže. Vysvětlil motto ULLH Jedna cesta, dva cíle", a vznesl několik pozitivních dopadů vzniku ligy. Z pohledu hráče je to možnost prodloužení sportovní kariéry a zároveň motivace ke vzdělávání. Z pohledu hokeje to dává smysl v rámci náboru nových hráčů, ale i výchovy manažerů či trenérů. Pro univerzity je to možnost získat nové studenty a setkávat se s nimi v atraktivním prostředí hokejových zápasů." 

Plynule na něj navázal Tomáš Hlaváč, předseda České asociace univerzitního hokeje (ČAUH), a samozřejmě také dlouholetý útočník Engineers Prague. Tomáš vysvětlil průběh a systém soutěže. Každý z osmi týmů odehraje 21 zápasů, v play-off se utkají všichni. Výjimečností je možná také to, že si první tři budou moci zvolit soupeře. Na ledě se potkáme se známými firmami: Akademici Plzeň, Black Dogs České Budějovice, BO Ostrava, Cavaliers Brno, Engineers Prague, HC Masaryk Univerzity - Brno, UC Univerzita Palackého v Olomouci, UK Hockey Prague. Pohár pro vítěze ponese jméno Jana Palacha. 
 
Následně se chopil mikrofonu Tomáš Král, prezident Českého svazu ledního hokeje. Zaplať pánbůh, že tahle věc vznikla. Celému projektu fandím a určitě budu na ligové zápasy chodit," dodal s neskrývanou radostí. Generální ředitelka BPA Marketing Jana Obermajerová zas ocenila pozitivní energii a všechno, čím zástupci ligy dali život ULLH. 

Vzácnou návštěvou byl rektor ČZU, a zároveň předseda České konference rektorů,  prof. Petr Sklenička. Věřím, že tato liga bude úspěšná, protože vznikla zespoda, a to je vždy nejzdravější," okomentoval s tím, že je také důležitá identifikace a ztotožnění se s univerzitou, čemuž může celý tento projekt pomoci. Mezi přítomnými nechyběla ani rektorka VŠE prof. Hana Machková, která už dlouhodobě univerzitní hokej podporuje a často ji najdeme i v hledišti stadionu. Zástupci celé řady médií se na všechny důležité osoby doslova sesypali s dotazy, mikrofony i kamerami. A není divu. Vždyť se ode dneška skutečně přepisují dějiny! 


V nové sezóně se budou dít velké věci! Kromě běžných zápasů se můžete, stejně jako v minulých letech, těšit na univerzitní bitvy a derby. My se budeme těšit na vás všechny na engineerském domácím stadionu Hvězda, kde to všechno už zanedlouho zase vypukne! 

Veškeré dění v lize můžete sledovat na stránkách Univerzitního hokeje, jeho Facebooku, Instagramu a Twitteru

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS