Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Odměna za úspěšnou sezónu. Engineers vyráží na Světový pohár univerzit do Číny

10.04.2019 | Barbora Pospíšilová

Když to nevyšlo v Trenčíně, tak to vyjde v Číně. Pracovní název cesty, která se stala skutečností! Už za pár dnů se Engineers Prague zúčastní Světového poháru univerzit konaný v Pekingu. Ačkoliv se Inženýrům nepovedlo probojovat se do finále play-off, přišla jiná příležitost, která se skutečně neodmítá. Jak se podařilo pro český tým zajistit účast? A jak se Engineers na čínský trip” připravují a těší? 

První ročník Championship of World Universities Beijing 2019, tedy Světového poháru univerzitních klubů, je za dveřmi.  A pro Engineers Prague je to skvělá šance ukázat se ve světovém měřítku a srovnat síly s týmy z jiných zemí. Prestižní pohár se odehraje v rámci přípravy na ZOH v Pekingu 2022 v tom samém areálu. Inicioval jej Xu Hehao, čínský kapitán univerzitního klubu Bates College hrající americkou univerzitní soutěž ACHA. Turnaj vypukne 15. dubna a bude trvat týden. Podle zákulisních informací by měly být k dispozici i přímé přenosy zápasů. 

Jak se povedlo zajistit místo pro český celek, vysvětluje viceprezident klubu a současně útočník na ledě Tomáš Hlaváč. Tím, že již druhým rokem předsedáme České asociaci univerzitního hokeje a letošní sezóna se nám sportovně velmi vydařila, tak si troufám říct, že jsme si vybudovali jisté renomé. Posléze nás oslovil pan Kejval z Mezinárodního olympijského výboru, jestli bychom nechtěli reprezentovat Českou republiku na této akci. Jak říká klasik, byla to nabídka, která se neodmítá.” 

A nabídku neodmítlo dalších sedm zemí. O Pohár světového mistra se utkají univerzitní kluby reprezentující osm krajin. Ve skupině A domácí Čína, USA, Česká republika a Bělorusko. Skupinu B tvoří Rusko, Finsko, Korea a Kazachstán. Skupiny byly nalosovány dle postavení zemí v žebříčku Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF). V každé skupině se odehraje jeden zápas s každým soupeřem a nejlepší dvě mužstva z každé skupiny se posléze utkají v semifinále a následném boji o medaile. 

To, že si chtějí Engineers vykompenzovat konec v semifinále evropské soutěže potvrzují slova Tomáš Hlaváče: Jelikož nám chyběl opravdu malý krůček k finále evropské soutěže, chtěli bychom si spravit chuť na Světovém poháru. Letošní sezóna byla pro tým v mnohých ohledech velmi úspěšná, proto bychom ji rádi i úspěchem zakončili - bude jím pro nás zisk medaile,” vysvětluje Hlaváč. Stejného názoru je i asistent trenér Dan Kolář. Nejedeme tam pouze na výlet, ale poprat se o dobrý výsledek. Když se nám nepovedlo vyhrát Evropu, tak třeba teď vyhrajeme Světový pohár,” říká odhodlaně. 

Na turnaj se Inženýři připravovali extra tréninky, a hodlají se tak nabiti postavit světové konkurenci a obstát v poháru co nejlépe. Je pro nás velkou ctí reprezentovat Českou republiku a naše univerzity VŠE, ČVUT a ČZU. Věříme, že naším výkonem na dálku potěšíme naše věrné fanoušky a všechny partnery, kteří náš klub dlouhodobě podporují.” zakončuje Hlaváč. 

O průběhu cesty a jednotlivých utkání vás samozřejmě budeme informovat na našem Facebooku a Instagramu. Teď se už zkusíme jít naučit aspoň čínský pozdrav…

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS