Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: Před Bitvou o Prahu se Engineers utkají s BO Ostrava

01.02.2019 | Barbora Pospíšilová

Ještě před BITVOU O PRAHU odehrají Engineers dva zápasy. Jedním z nich je utkání v Ostravě, kterou přehráli už před Vánoci za stavu 4:0! Podaří se Inženýrům zvítězit nad průbojným nováčkem i podruhé?

V posledním souboji loňského roku se na Hvězdě Engineers střetli s BO Ostrava. Předvánoční utkání doslova patřilo Inženýrům, kteří už v první třetině dali najevo, kdo je tady doma! Jen chvíli po odpískání buly se prosadil v bílo-modrých dresech Vojta Outrata, stejně jako ke konci první dvacetiminutovky. Prosadit se stihl i Petr Ujfaluši, který přihodil třetí gól, a domácí vbruslili do další třetiny se slušným náskokem. O čtvrtou branku se ve druhé třetině postaral Jirka Veber. Jeho gól byl zároveň i posledním v celém utkání. Engineers : Ostrava - 4 : 0.

V tabulce EUHL jsou Engineers Prague na třetí příčce, BO Ostrava hned v závěsu, na čtvrté. Jak se oběma týmům zatím daří?

Jak si vede Ostrava?

BO Ostrava, jakožto nováček sezony 2018/2019, se prosazuje velmi dobře. Z 11 odehraných zápasů mají na kontě sedm výher. V lednových utkáních byla Ostrava zatím vždy na pozici domácích. Nový rok začala vítězstvím nad tahounem tabulky HC Masaryk University (3:2) – tým, který byl do té doby neporažený. Oproti tomu brněnští Kavalíři si s Ostraváky poradili a porazili je za stavu 1:2. Tvrději domácí Ostravu smetli Gladiators Trenčín – 2:5. Inženýři tak můžou být dalším týmem, který si přijede pro tři body!

Zápasy Inženýrů

Oproti Ostravě stihli Engineers v lednu utkání jen dvě – na tripu, během kterého zavítali na bratislavský led Diplomatů a také na stadion maďarského Hokiklubu. V Bratislavě bojovali Engineers až do prodloužení, kde o vítězném stavu 2:1 rozhodl Lukáš Spurný. Budapešťský tým skóroval proti hostům z Prahy taky jen jednou. Na druhé straně padly branky rovnou tři, takže z výjezdu si Inženýři vezli domů rovnou pět bodů!

Sledujte náš Facebook a Instagram, a můžete s námi opět fandit i na dálku! Znovu na Hvězdě nás můžete vidět v pátek 15. února, kdy se utkáme s University Shields Olomouc.

O dost větší hlasivky si ale připravte hlavně na středu 20. února, kdy se koná BITVA O PRAHU, derby Engineers Prague a UK Praha! Pojďme, stejně jako před rokem, zaplnit celou Hvězdu a vytvořit domácím Inženýrům příjemnou atmošku, která je dovede k výhře!