Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Trip na jedničku! Z Bratislavy a Budapešti si Engineers přivezli pět bodů

13.01.2019 | Barbora Pospíšilová

Druhý dvoudenní výjezd této sezóny směřoval k našim slovenským sousedům a následně ještě o kousek dál – do Maďarska. Z tripu si Engineers přivezli domů rovnou pět bodů a posunuli se tak v tabulce EUHL na parádní třetí příčku!

Diplomats Pressburg : Engineers Prague – 1:2pp (0:0, 0:0, 1:1, 0:1)

V pátečním opravdu vyrovnaném souboji s bratislavskými Diplomats Pressburg bylo za celých šedesát minut zápasu šancí na gól až až. Střelecky na tom byly obě strany podobně, zároveň také týmy náležitě podpořili jejich brankáři, v dresu Engineers podal skvělý výkon gólman #1 Aleš Příhoda! V prvních dvou třetinách se diváci nedočkali ani jedné branky. Prolomil to až v té třetí Vojta OUTRATA, který tak poslal Engineers do vedení. Ovšem ne na moc dlouho. Téměř záhy se podařilo vyrovnat Diplomatovi Kojdovi. Závěr třetiny o vítězi nerozhodl, a tak se šlo do prodloužení…  Naštěstí stačilo jen pár minut a stadion Ondreje Nepely v Bratislavě zase ovládli pražští Inženýři! Výhru zajistil svou nekompromisní střelou po úniku 2 na 1 Lukáš SPURNÝ!

Hokiklub Budapest : Engineers Prague – 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Druhý den v Budapešti to už takový boj nebyl – Engineers ukázali jasnou převahu nad maďarským Hokiklubem. Stejným skóre 3:1 ho porazili v této sezoně už jednou, na domácí Hvězdě. Nyní v roli hostů to ale vypadalo dost podobně. I když se místy i v přesilovce hrálo před naší bránou, Maďaři nedokázali akci zakončit a brankáře Tomáše Maštalířského přehrát. To se jim povedlo jen jednou, v závěrečné třetině, kdy už ale Engineers vedli s tříbrankovým rozdílem. O tři body se svými góly postarali Marek KLEMENT, Olda HEŽA a Vojta BAZGIER.

Co Engineers čeká v nejbližší době? Už v sobotu 19. ledna svedou přátelské utkání s SK Chemie VŠCHT, 2. 2. další kolo EUHL, a to v Ostravě. Na domácí zápas se můžete těšit v pátek 15. února, kdy na Hvězdě přivítáme University Shields Olomouc.