Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: Poslední zápas v tomto roce. Nadělí si Engineers dárek v podobě výhry nad Ostravou?

21.12.2018 | Barbora Pospíšilová

Zápas, který uzavře rok 2018, svedou pražští Engineers s nováčkem ligy BO Ostrava. Základní část se tak pomalu chýlí ke konci. Snad Inženýři v novém roce najdou recept na koncovky a prohry v prodloužení budou ta tam. A tým bude zas krůček blíž k trofeji!

Inženýři si po minulém utkání s Budapeští udržují šesté místo v tabulce. Nováček ligy z Ostravy je jen příčku před nimi. Lehký soupeř to tedy rozhodně nebude, domácí led by ale Engineers mohl pomoct!

Výkony nováčka z Ostravy

Osm zápasů, šest výher, z toho jedna v prodloužení, dvě prohry. Taková je bilance nového týmu, který se rozhodně nenechává zahanbit. Hned zpočátku se nováček ukázal jako silný soupeř. Sezonu odstartoval výhrou nad Hokilkub Budapest 5:4pp. Pak následovaly dvě prohry na ledě UMB Hockey Team Banská Bystrica (3:0 pro Bystrici) a také v Trenčíně, kde se hrál vyrovnaný hokej s konečným poměrem branek 7:6 pro domácí Slováky.

První domácí utkání odehrála Ostrava s plzeňskými Akademiky, kde tři body zůstaly na ostravském ledě. Další dvě výhry si Ostravští připsali díky zápasům s Budapeští (podruhé 5:4) a s Cavaliers z Brna, kteří domů odjížděli pouze s jednou brankou – 4:1.

Nováček vs. nováček. V souboji BO Ostrava-Black Dogs Budweis padlo 12 branek, z toho 8 za českobudějovického brankáře, takže Ostravané se radovali z dalších třech bodů. Výhru 2:1 vydřel ostravský nováček nad University Shields Olomouc. Do konce roku jim tedy zbývá dnešní utkání s Engineers Prague a zítra odveta v Českých Budějovicích.

Shrnutí zápasů Engineers

Inženýři mají na kontě deset zápasů, z toho čtyři výhry, dvě prohry, a čtyři nešťastné a těsné prohry v prodloužení nebo v nájezdech. Ten jedenáctý, a zároveň poslední v roce 2018, by mohl přinést tři vítězné body a vyšplhání se v tabulce EUHL zas o něco výš!

Další zápasy čekají na Engineers po novém roce, kdy odjedou do Bratislavy za Diplomaty, a hned nato do Budapešti.

Pokud si chcete užít vánoční atmosféru na ledě, dorazte dnes, v pátek 21. prosince, na Hvězdu a zafanděte našim Engineerům! Bude to třeba, protože ostravský nováček se toho, jak je vidno, nebojí. Začínáme v 18:45!