Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: První venkovní zápas odehrají Engineers s plzeňskými Akademiky

13.11.2018 | Barbora Pospíšilová

Engineers Prague odjedou poprvé v této sezoně mimo domácí led na Hvězdě. Dnes, 14. listopadu, vyrazí do Plzně, kde se v dalším utkání postaví proti Akademikům, kteří drží druhé místo tabulky Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL).

Po nešťastné koncovce v posledním zápase s MU Brno, ve kterém Engineers padli 3:4 v prodloužení, si tým může spravit chuť! A to rovnou během venkovního utkání v Plzni, které má tak trochu co vracet, v minulé sezóně totiž na ledě Plzně padli v prodloužení. Oba týmy spolu změřily síly už v přípravě, kdy se z vítězství 5:4 radovali Engineers.

Plzeňští Akademici mají odehráno pět zápasů, z těch mají čtyři výhry a to s dosti vysokým skóre. Cavaliers Brno porazili doma 6:0, u nich 12:3! Dál si smlsli také hned dvakrát na University Shields Olomouc. Na domácí půdě je doslova rozstříleli 9:2 a následně v Olomouci 6:2. Musíme ale zároveň dodat, že Plzeň zatím nenarazila některý z týmů z vyšších pater tabulky EUHL.

Jediný, kdo si s Akademiky zatím poradil, je nováček ligy BO Ostrava. Ten nad „Plzeňáky“ zvítězil 3:1. Najdou i Engineers Prague recept na hráče Západočeské univerzity a Lékařské fakulty UK v Plzni? Podívejte se, jak s nimi bojovali v loňské sezoně…

Zpátky do minulosti – Engineers Prague X Akademici Plzeň
V jediném loňském klání se tyto dva týmy postavily proti sobě v Plzni na tradiční Plyšákové bouři. Zápas byl nabitý střelami na bránu, kterých bylo nakonec přesně 100! Ovšem gólů padlo v poměru pokusů podstatně méně. První třetinu drželi hodně ofenzivě domácí Plzeňané, kteří udrželi vítězný stav 1:0. V dalších dvaceti minutách nepadla branka žádná. I když Engineers měli možnost několika přesilovek, nepodařilo se jim dostat puk za domácího gólmana. Ve třetí třetině se po druhém radování domácích Inženýři vzpamatovali a bojovně srovnali v posledních minutách zápasu na 2:2, o což se postarali Petr Ujfaluši a Martin Suda. Následovalo prodloužení, ve kterém velmi rychle rozhodli Akademici o své výhře.

Překonají Engineers plzeňský tým? Sledujte náš Instagram &Facebook a buďte u toho s námi!

Na domácí led na Hvězdě Engineers vjedou už tuto sobotu, kdy je čeká česko-slovenské utkání s Gladiators Trenčín. Přijďte oslavit Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva na zápas univerzitního hokeje! 17. listopadu, 18:45, ZS Hvězda. Budeme se těšit!