Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Engineers otevřeli novou sezonu výhrou! Cavaliers odjeli do Brna bez gólu

10.10.2018 | Barbora Pospíšilová

V prvním zápase startující sezony Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) přivítali Engineers Prague na domácí Hvězdě Cavaliers Brno. Těm se ale cesta po D1 moc nevyplatila, protože  "Inženýři" jim dali na frak! A to i díky neúnavým fanouškům, kterých byla plná tribuna!

Engineers Prague X Cavaliers Brn4 : 0
Střely: 32 : 22
Vyloučení: 1 : 3

Domácí "inženýrský" stadion Hvězda se po letní pauze zase otřásal v základech. Engineers vjeli na led s náležitou pompou a s fantastickým přivítáním diváků. Utkání otevřela živě zazpívaná státní hymna a šlo se na věc!

Během celé první třetiny bylo jasné, že v tomhle pražsko brněnském souboji nedá nikdo nikomu nic zadarmo. Hlavně brankář Kavalírů měl co dělat, aby tlaku Engineers odolal. Střelecky byli domácí o dost silnější, ovšem ani v přesilové hře, poté, co bylo Kavalírů na ledě o jednoho více, nedokázali puk za JMENO dostat. Na chvíli i hosté zatoužili po gólu, ale marně. Domácí se ještě v závěru třetiny pokusili o akci před brněnskou bránou, ale také neúspěšně. Po prvních dvaceti minutách tedy stav 0:0.

Druhá třetina začala pro "Inženýry" nejlépe jak mohla. Potřebný impuls k nakopnutí přišel ve 23.minutě, kdy formace kapitána Sema nekompromisně vystřelila na brněnského brankáře, a díky teči Martina SUDY slavili Engineers první gól sezony i zápasu! Následně přišla nepříjemná část utkání, kdy kvůli nárazu jednoho z Kavalírů skončil pražský obránce Marek Herna v mantinelech a musel odjet na šití obličeje. Rozhodčí to potrestal stopkou do konce zápasu (5 plus 20?) a tým Engineers druhým gólem, o který se v 28. minutě postaral Adam HYRŠL. Neskutečná podpora publika vyhecovala Engineers k další akci! Dvě minuty před koncem druhé hrací doby poslal puk za brněnského gólmana nováček Vojtěch OUTRATA. Engineers tak odcházeli do kabiny s třemi góly na účtě!

Cavaliers celou třetinu vyvíjeli obrovský tlak, kterému nový brankář Engineers Tomáš Maštalířský odolal, a tak tým opravdu podržel! Domácí byli tentokrát střelecky slabší a nepodařilo se jim využít ani přesilovky, ani šancí během mely před brněnským gólmanem. Veselejší část nastala v posledních minutách poslední třetiny, kdy Engineers opět vyvinuli na své soupeře obrovský tlak. V závěru utkání Brno zkusilo hru se šesti hrací na ledě bez brankáře, což ale vedlo ke čtvrtému gólu Engineers, který padl v poslední minutě zápasu díky akci nováčka Tomáše KADLECE.