Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Trenér Fuks po výhře v Plzni: Vyhráli jsme zaslouženě, ale stále je na čem pracovat

30.09.2018 | MH, Foto: Jan Hutter

Pražský tým odehrál svůj druhý přípravný zápas před startem další sezóny EUHL (Evropské Univerzitní Hokejové Ligy). V pátek si v Plzni poradili s místními Akademiky 5:4. Zápas plný obratů rozhodl ve třetí třetině povedeným nájezdem Tomáš Adámek. První ligové kolo odehrají Engineers 9. října od 18:30 doma na Hvězdě proti Cavaliers Brno. Dosavadní průběh přípravy pro nás zhodnotil nový kouč Engineers Daniel Fuks.

Dane, jak bys zhodnotil vítězné utkání v Plzni? 
Výhra nad rivalem z ligy potěší, byl to vyrovnaný zápas. V plném počtu hráčů na ledě jsme byli lepším týmem. Všichni hráči plnili taktické pokyny a nakonec jsme zaslouženě vyhráli. Zápas nám ale ukázal i slabší stránky, na kterých zapracujeme v tréninku. 

Co nové tváře v týmu?  
Nováčci rozhodně nezklamali, spíš naopak. Kluky pomalu poznáváme jak na ledě, tak mimo něj a podle toho co nám zatím ukázali si myslím, že budou platnými články týmu.

Jak zatím probíhá příprava, na co se ještě zaměříte před startem ligy?
Trénujeme 2x týdně na ledě a 2x týdně v posilovně. Zatím je to spíš o fyzičce, kterou do sebe musíme dostat. V následujících týdnech se začneme zabývat více taktikou a zejména pak nácvikem přesilovek a hrou v oslabení. 

Vidíš už teď v čem by mohla být největší síla týmu? 
Myslím, že v tom mám jasno, ale těžko soudit po dvou přípravných zápasech. Uvidíme, jak to půjde dál. Až se budeme bavit za 14 dní, tak ti to řeknu :).

Co říkáš na trenérskou spolupráci s Danem Kolářem?
Musím říct, že je to zatím super. Názory na hru máme shodné, takže je to celkem jednoduché. Práci a přípravu na tréninky máme dobře rozdělenou a když je něco náhodou potřeba doladit nebo probrat, bydlíme kousek od sebe a máme čas to pořešit i mimo tréninky. I od týmu máme zatím dobré ohlasy na tréninky, tak věříme, že to takhle půjde dál.

Dane, děkuji za rozhovor a ať se daří i nadále!

Připomínáme všem fanouškům, že Engineers odehrají první mistrovský zápas 9. října proti Cavaliers Brno od 18:30 na Hvězdě. Určitě si zápas nenechte ujít a přijďte se sami přesvědčit, jak to letos našim borcům půjde.
 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS