Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Do nové sezóny s novým trenérským týmem! Hlavním koučem jmenován Daniel FUKS

13.08.2018 | MH

Nový ročník Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) se nezadržitelně blíží a každý z týmu už několik týdnů intenzivně řeší jak podobu hráčské soupisky, tak i složení realizačního týmu. Nejinak je tomu u Engineers Prague! Jako první hlásí pražský tým podstatné změny v trenérském týmu, do nějž přichází dvě nové tváře. Hlavním trenérem Engineers Prague v sezóně 2018/2019 bude Mgr. Daniel Fuks, na pozici asistenta přichází bývalý hráč Inženýrů Ing. et Ing. arch Daniel Kolář. U týmu zůstává i dosavadní hlavní trenér Milan Filipi, který bude zastávat roli konzultanta a poradce naší nové trenérské akvizice.

Otázka složení trenérského týmu Engineers pro sezónu 2018/2019 patřila mezi hlavní témata na schůzkách vedení klubu. Najít ten správný tým koučů byl úkol především pro sportovního manažera Rostislava Zilchera, který se funkce ujal po květnové schůzi vedení klubu. Tímto bychom ho stejně tak jako nové trenéry Daniely Fukse a Koláře chtěli v nové funkci přivítat a popřát hodně úspěchů. Zároveň naše redakce Rosťovi položila několik otázek týkajících se nového trenérského týmu:

Co vás vedlo k rozšíření trenérského týmu?

Vedl nás k tomu fakt, že s přicházející novou sezonou a pravidelnými tréninky budeme potřebovat někoho, kdo bude moci věnovat týmu více času, než bylo zapotřebí doteď a také někoho, kdo zná stávající hráče a ví, co od nich může očekávat. Současně víme, že náš jediný trenér z minulých sezón Milan Filipi bude mít od příštího roku více práce s mládeží v Příbrami, kterou velmi úspěšně vede a bylo by pro něj skoro nemožné starat se zároveň i o náš univerzitní tým. Proto jsme šli cestou, že bude figurovat jako pravá ruka nového hlavního trenéra Daniela Fukse a postupem času mu tým předá. 

Proč právě Daniel Fuks a Daniel Kolář?

Dan Fuks je z mého pohledu ideální náhrada – mladý, perspektivní trenér, který náš tým už trochu zná a má zájem jej rozvíjet dál. Zkušenosti s EUHL už má bohaté, dříve totiž působil jako hráč i trenér v týmu UK Praha. Plus bydlí kousek od Hvězdy, tzn. značka ideál . A Dan Kolář, což je náš dlouholetý spoluhráč, bohužel už ne tak mladý aby mohl být na soupisce, měl zájem u týmu zůstat. Navíc si teď dodělal trenérskou licenci a hokeji se chce věnovat i v budoucnu. Asi to popíšu jeho slovy: „V Engineers chci zůstat, i kdybych tam měl jenom nosit vodu.“

Co si od tohoto nového konceptu slibujete?

Určitě lepší herní projev. Doufám, že pravidelné tréninkové jednotky a návyk na jednotlivé spoluhráče bude jen ku prospěchu věci. Z minulých sezon víme, že právě hra v početní výhodě je něco na čem je potřeba hodně zapracovat.

Jaký cíl dostali trenéři na letošní sezónu?

Minimálně počítáme s postupem z prvního kola play-off, přes které se nám zatím dostat nepovedlo. Pevně věřím, že letos to zlomíme a nezůstane jen u toho!

 

Rosťovi děkujeme za odpovědi. Brzy zveřejníme rozsáhlý rozhovor s celou trenérskou trojicí.


 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS