Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Představujeme účastníky EUHL 2016/2017

05.10.2016 | Dominik Tobola

Je to tady, dnes startuje další ročník EUHL, celkově čtvrtý. A přichází tedy i čas představit jednotlivé účastníky letošního ročníku. Ubyly dva outsideři - STU Bratislava a rakouský Štýrský Hradec, k nimž se přidal také polský Nový Targ. Náhradou budiž za ně tým z východního Slovenska, Warriors Prešov. Ani Poláci však nezůstanou bez reprezentanta. Mezinárodní soutěž totiž okusí malé městečko z jihovýchodního cípu země, Krynica. Vy se v následujícím článku tak můžete těšit na to, jak se jednotlivé týmy na sezonu vyzbrojili, s jakými ambicemi do univerzitní ligy půjdou, kolik počítají posil či ztrát anebo jakou univerzitu vlastně reprezentují.

KTH Krynica 1928

Začneme tedy nováčky. Klub z města vzdáleného od hranic se Slovenskem na jihovýchodním cípu Polska necelých 13 kilometrů se už teď může pochlubit jedním primátem. Malé městečko v Malopolském vévodství má pouhých 12 000 obvyatel, což z Krynici dělá jednoznačně nejmenší město hrající EUHL. Jednoduše dvěma slovy: velká neznámá. Nicméně, nějaké informace se do světa dostaly. Třeba ta, že tým by měli tvořit hráči z právě končícího Nového Targu, jehož kádr tvořili i ruští hráči. S Krynicou je tedy třeba počítat. Na závěr se sluší dodat, že klub reprezentuje tamní zemědělskou univerzitu.

Warriors Prešov

Druhým a posledním novicem v řadách EUHL je tým z východního Slovenska. Prešov reprezentuje tým složený ze studentů Prešovské univerzity, která je svou velikostí celkově čtvrtá největší na celém Slovensku a studuje zde přibližně 10 000 studentů. Podle zprávů z kádru Warriors se chce nováček prezentovat poctivou a fair play hrou, což je velice sympatické vyjádření. Samozřejmě, hráči z regionu Šariš pokorně vyhlašují, že se budou bít, jak jen bude v jejich silách možné. Další z týmových vyjádření je doslova takové: „Hokej není o bitkách, je o chuti a vytrvalosti, kterou Warriors mají. Budou se snažit, budou hrát dobrý hokej a reprezentovat svou univerzitu na mezinárodním poli.“ Vskutku velmi ukázkové sdělení a prohlášení, které bude provázet univerzitu, jež má veškeré zázemí na Fakultě sportu. Místní hráči si pochvalují především hlavní krédo této soutěže – jak hokejově, tak rozumově dozrát ruku v ruce.

Paneuropa Kings

Jednoznačně nejlépe fungující klub v EUHL, který pomáhal už při jejím zakládání. Králové se mohou pochlubit fantastickým zázemím, jelikož je soukromá univerzita Paneurópská vysoká škola podporuje v plné výši a na velké úrovni. Tým hraje své domácí zápasy na Zimním stadion Ondreja Nepely. Ano, předvídáte správně, na ledě Slovanu Bratislava, který je účastníkem KHL. Kings už se tolikrát pokoušeli o zlato, ale ani jednou to nevyšlo. Letos ale zní hrdě a sebevědomě z tábora slovenského giganta: „Sekeráš Trophy je naše.“ Takže cíle jako obvykle ty nejvyšší, k čemuž by měli dopomoci stálé opory – brankář Orlík a kapitán Szabo s forvardem Fabem.

Diplomats Pressburg

Druhý z bratislavských celků reprezentuje Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů, tedy jakousi slovenskou pobočku jedné z prvních soukromých vysokých škol v České republice. V Bratislavě se nachází „Vzdělávací a konzultačný inštitút“. Tým s charakteristickým názvem ve vztahu ke své škole hraje své domácí zápasy na Zimním stadionu v Hanuljakově asi 15 kilometrů od Bratislavy. Diplomati vstupují do své třetí sezony v EUHL, kde si první rok splnili cíl, ale… Sice neskončili, nakonec však litovali play-off, do něhož o vlásek nepostoupili. Loňský rok obohatili především jedním husarským kouskem. Jako jediní porazili v základní části trojnásobného a vlastně jediného šampiona UK Praha. Letos by se chtěl Pressburg umístit do pátého místa. K tomuto cíli by měly napomoci dvě posily z týmu Paneuropy Kings – Rastislav Zvara a Richard Faktor. Třetí a poslední velkou posilou je někdejší hráč Trnavy či Detvy Urban Demo.

UMB Banská Bystrica

Klub z dalšího tradičního hokejového města Slovenska bude už třetí rok po sobě zastupovat Univerzita Mateja Belu. Tým má tradičně velké ambice. Není divu, hned ve své první sezoně dokráčel klub ze středu Slovenska až do finále, kde nakonec podlehl. V loňském ročníku vystavil stopku ve čtvrtfinále právě pražské Technice a nakonec skončil třetí. Tým z města, které se co dopočtu studentů na obyvatele dá přirovnat k českému Brnu, založili, jak sami říkají, nadšenci a dokázali hodně. Klub je totiž velmi úzce propojen s městem. Co se týče kádru, tak z tábora 80 tisícového města zní: „Nehrajeme na jména, tvoříme jeden tým, který se velice dobře doplňuje. Takto se i letos chceme porvat o Sekeráš Trophy.“

Gladiators Trenčín

Klub ze západního Slovenska, vzdálený necelých 30 kilometrů od hranic s Českou republikou je také jedním ze zakladatelů této soutěže, který vyhrál vůbec první zápas v rámci EUHL. Tvoří jej dvě univerzity – soukromá a veřejná, čímž se Trenčín vyjímá, jelikož podobné souznění státního a soukromého v EUHL nenajdete. Vysoká škola manažmentu byla založena v roce 1999 jako vůbec první soukromá škola na Slovensku, která má díky svému zakladateli, City University of Seattle, jednu zvláštnost. Podle tradičního stylu vyučování managementu v Belleuve ve státě Washington se nedělí na fakulty. Druhá univerzita – Trenčianská univerzita Alexandera Dubčeka – je klasická veřejná vysoká škola, na které studujete bezplatně. Co se týče ambicí a složení týmu, tak tým z města velké mládežnické líhně slovenského hokeje bude spoléhat opět na české trio ve složení Martyčák, Jankových a Vaněk. Přibyli noví hráči především z extraligové juniorky. Trenčín tak dokáže opět složit velice konkurenceschopný mančaft, který chce sice dojít co nejdál, prvořadě se však chce bavit hokejem a užívat si společně trávený čas.

UK Praha

Asi netřeba nijak zvlášť představovat. Klub z jedné z nejstarších univerzit v Evropě, která za dva roky oslaví přesně 670 let od založení, se zatím jako jediný v EUHL může pochlubit tím, že ji vyhrál. Třikrát. Zlatý hattrick je tedy zkompletován, ale hráči v červeno-bílé kombinaci dresů určitě budou chtít pokračovat s absolutní nadvládou, byť přišli o dva klíčové hráče. Hvězda EUHL a kapitán UK Petr Hučko odešel do druholigového dánského Herningu, Mikuláš Bícha jej pak také následoval do zahraničí, který pro změnu zamířil do třetiligového francouzského Mont-Blancu. Ztráty by tedy byly, ale i přesto se Univerzita Karlova bude chtít porvat o další titul. Třeba i se svým pražským rivalem – Technikou.

Akademici Plzeň

Západočeský celek je složený ze dvou největších univerzit v Plzni – Západočeskou univerzitou v Plzni a také Lékařskou fakultu v Plzni Univerzity Karlovy. Bílo-modří vstupují do své třetí sezony hned s několika změnami v kádru, z nichž se vyjímají dvě. Nový muž mezi třemi tyčemi to bude Jakub Frček, který v loňské sezoně hájil barvy karlovarské extraligové juniorky. Tou druhou je ještě větší a známější jméno, hlavně co se mužského hokeje týče. Petr Mainer nastupoval v extraligovém Chomutově, prvoligové Kadani nebo také švédském Grästorps. Nastoupit by tato posila kvalitami určitě přesahující ostatní v EUHL až v listopadu. Akademici si brousí na play-off, kde chtějí dokráčet co možná nejdál.


 
Utkání
Muži | Sobota 02.02.2019, 20:00
BO Ostrava - Engineers Prague
1:5 ()
 
Muži | Středa 20.02.2019, 18:00
Engineers Prague - Univerzita Karlova Praha
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS