Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sice na kluky křičím, ale bez nich bych žádnou cenu nezískal, říká po banketu EUHL nejlepší gólman ligy Aleš Příhoda

21.05.2018 | Barbora Pospíšilová

Sezóna 2017/18 pro Engineers skončila galavečerem začátkem května, ale pro celou Evropskou univerzitní hokejovou ligu skončila až tento víkend, kdy proběhla posezónní konference a banket Síně slávy EUHL. Tohoto dvoudenního programu v luxusním bratislavském hotelu Tatra, pouhých 300 metrů od Prezidentského paláce, se účastnili samozřejmě i zástupci Engineers Prague – Tomáš Hlaváč a Aleš Příhoda.

Tomáši, co se ve zkratce událo během dvoudenní konference v Bratislavě?
Setkali jsme se s manažery jednotlivých klubů, které se účastní EUHL a se členy vedení asociace EUHA, kteří soutěž řídí. V prvním dnu jsme si vyslechli zhodnocení uplynulé sezóny a dozvěděli jsme se plány asociace 
na sezónu příští. Konference se účastnili též naši kolegové ze Švédska, Litvy, Estonska a Lotyšska, kteří v příštím roce plánují otevřít severní divizi EUHL. První den zakončila slavnostní večeře a vyhlášení individuálních cen, kde jsme obdrželi ocenění pro našeho brankáře. V druhém dnu jsme společně odhlasovali systém soutěže na příští sezónu, proběhla diskuze o spolupráci EUHA a ČAUH, a dohodli jsme se na společných termínech pro konference duální kariéry v programu Erasmus+. Engineers budou tuto konferenci pořádat na konci října.

Aleši, ty jsi individuální ocenění pro nejlepšího gólmana ligy získal už předloni, letos tedy podruhé během tří sezón. Co pro tebe vůbec taková cena znamená? Čekal jsi to?
Takového ocenění si strašně vážím, obzvlášť když jsem to nečekal. Do Bratislavy jsme totiž jeli s Tomášem jako zástupci klubu řešit věci ohledně fungování ligy. Potom jsme přišli na slavností večeři, kde na stole ležel program, ze kterého jsem se dozvěděl, že jsem v All stars ligy. A za pět minut už jsem celý překvapený odpovídal na otázky moderátora.

Hokej je ale kolektivní sport, mají na tom individuální ocenění zásluhu i tvoji spoluhráči?
Samozřejmě, letos jsme hráli výborně do obrany. A stejně jako se říká, že nula je obrázek dobré obrany, tak i tohle ocenění je výsledkem toho, jak kluci celou sezónu hráli. A i když jsem na ně křičel během zápasů a někdy 
i o přestávkách, tak jsem si vědom toho, že bez nich bych žádnou cenu neměl a za to jim všem děkuju!

A jak proběhlo ukončení sezóny společně s ostatními zástupci klubů a oslava vstupu oceněných do síně slávy?
Tak mezi manažery nepanují žádné nepřátelské vztahy. Všichni se moc dobře známe a vycházíme spolu, takže atmosféra byla velmi přátelská. Dokonce i zástupci nově vstupujících klubů se velmi rychle začlenili a celý večer jsme si po únavném celodenním jednání užili. Po pár sklenkách sektu jsme šli ale na pokoje, protože druhý den ráno se od 9:00 opět jednalo o systému ligy na příští sezónu. Takže oslava proběhla, ale jen tak v decentním režimu.

Budeš se snažit obhájit své ocenění v příští sezóně?
Na tohle vůbec nemyslím. Ocenění by si zasloužili i jiní kluci za tu tvrdou práci, kterou už třetí rok děláme. A to zejména Tomáš a Marek, se kterými tímhle projektem doslova žijeme a kteří kromě výkonů na ledě dávají Engineers i veškerý volný čas. Ale určitě bychom všichni tři bez váhání vyměnili cokoli za ten velký stříbrný pohár s nápisem Sekeráš Trophy.

Na oficiální fotografie z celé akce se můžete podívat ZDE

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS