Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Pro Engineers skončila sezóna ve čtvrtfinále. Jak si vedly ostatní týmy?

16.04.2018 | Barbora Pospíšilová

Základní část Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) v sezóně 2017/2018 se Engineers vyvedla a stejně jako loni postoupili do čtvrtfinále Play-Off. Bohužel i letos se skrz něj nedokázali probojovat do semifinále. Osudným soupeřem se jim stal pražský rival UK Praha, který dvakrát Engineers přelstil v prodloužení. A jak si vedly ostatní týmy ligy? Kdo pozvedl nad hlavu Sekeráš Trophy pro vítěze ligy? Podívejte se na naše shrnutí.

Šest týmů postoupilo ze základní části EUHL do čtvrtfinále Play-Off přímo. Byli to Engineers Prague, UK Praha, HC Masaryk University, UMB Hockey team, Diplomats Pressburg a Paneuropa Kings. O zbylé dvě pozice bojovali v nadstavbové části ostatní soupeři. Z těch se do čtvrtfinále dostali Akademici Plzeň a KTH Krynica.

Končící týmy po čtvrtfinále

Engineers Prague o své místo v semifinále Play-Off zápolili s UK Praha s neuvěřitelnou vervou. Dva dramatické zápasy dovedli Engineers až do prodloužení. V prvním utkání dokázali na přeplněném stadionu Hvězda vyrovnat pouhé čtyři vteřiny před koncem, ale v prodloužení byl šťastnější soupeř (3:2 pp). Druhý zápas dopadl podobně, jen na obou stranách padlo o jednu branku více (4:3 pp). „Inženýrům“ se tak cesta do semifinále Play-Off uzavřela.

Brněnský tým HC MU chytl v Play-Off bratislavské Kings, kteří moravský tým přestříleli v prvním zápasu v poměru 6:0, avšak na střely vyhrála jednoznačně Masaryčka. Druhý zápas byl vyrovnanější – Kings si výhru mohli připsat až po brance v prodloužení (4:3 pp).

Plzeňští Akademici se do Play-Off dostali až skrze nadstavbovou část a ve čtvrtfinále narazili na bratislavské Diplomaty. Z Plzně na Slovensko si vítězové základní části EUHL odvezli dva body po výhře v prodloužení (4:3 pp). Druhý zápas vypadal pro Plzeň nadějně, Akademici během něj dokonce několikrát vedli, ale Diplomati si nakonec se zápasem poradili a vyhráli 5:3.

KTH Krynica z Polska na domácím ledě přivítala UMB Hockey Team. Tam ale Poláci padli za stavu 5:2. V druhém zápase, kde byli domácí hráči Banské Bystrice, padlo 13 gólů! Bohužel pro Krynicu jich 12 dokázal za brankáře poslat soupeř.

Končící týmy po semifinále

V semifinálové sérii se UK Praha střetla na ledě s UMB Banská Bystrica. Byla to repríza loňského finále a UMB měla Karlovce co oplácet. I když v prvním střetnutí pražští hráči po první třetině vedli, druhou ovládli hosté a nakonec tak slavili vítězství 5:3 a to zejména díky skvělé druhé třetině, ve které vyhnali golmana Kardu z branky. Ve druhém zápase pokořili domácí UMB čtyřnásobného mistra ligy znovu, když opět vyhnali po dvou třetiných brankáře UKáčka, tentokrát však Jelínka a výhrou 7:5 si zajistili postup do finále!

Duel mezi bratislavskými Paneuropa Kings a Diplomats Pressburg přinesl v semifinálových soubojích nejen kvalitní a napínavou hru, ale také nevídanou věc, o kterou se zasloužil jeden ze skalních fanoušků Kings. O druhé přestávce prvního utkání totiž vyhrál v soutěži úplně nové BMW, když přesnou ranou vsítil branku srze maličkatý otvor přes celé hřiště. V tomto utkání Diplomati Kings přehráli, a těm tak šlo v následujícím zápase o všechno. A i když ten byl velmi vyrovnaný (po první třetině 0:0, po druhé 2:2), do vytouženého finále postoupili po přidání jedné branky v poslední třetině Diplomati!

Finále

Ve finále EUHL se proti sobě postavily dva slovenské týmy – UMB Banská Bystrica a bratislavští Diplomats Pressburg. Ze čtyř zápasů dokázala Banská Bystrica vyhrát tři. I když to hráči z univerzity Matěje Bela neměli tak jednoduché. V posledním klání se na domácím ledě museli vypořádat s tlakem Diplomatů, kteří po první třetině vedli 3:0. Domácí během dalších čtyřiceti minut ale ukázali svoji sílu a dovedli hru do dramatického prodloužení. V něm se o závěrečný gól zápasu i sezóny postaral Adamčík, když nachytal brankáře Neumanna a prostřelil ho mezi nohy střelou přes obránce. Sekeráš Trophy tak nad hlavu zdvihli poprvé hráči UMB Banská Bystrica, kteří své cestě za titulem obětovali mnohé a po několika letech tvrdé práce sklidili zasloužené ovoce!

Gratulujeme vítězům z Banské Bystrice a těšíme se na odvety v příštím roce!