Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

„Poradit si s UKáčkem, bylo by to ještě hodně zajímavé,“ hodnotí sezonu trenér Filipi

25.03.2018 | Barbora Pospíšilová

Milan Filipi trénuje Engineers Prague (v loňské sezoně Technika Praha), druhým rokem. Koučuje ještě také dorost a mládež v Příbrami, takže má určité srovnání. Jak hodnotí letošní sezonu, která pro tým skončila kvůli dvěma prohrám v prodloužení se čtyřnásobným mistrem ligy UK Praha? A co ho na trénování univerzitního hokeje vlastně baví? V rozhovoru prozradil i pocity hráčů v kabině při plně obsazeném domácím stadionu.

Úterním zápasem s UK letošní sezona pro Engineers skončila. Jak byste ji zhodnotil, včetně Play-off?
Sezonu bych zhodnotil, dá se říct, že pozitivně. Výsledek a umístění je lepší než loni, ale vypadli jsme v prvním kole, takže je to v podstatě stejné. Myslím, že jsme letos měli silnějšího soupeře v Play-off, ale určitě jsme předvedli kvalitnější hru než loňskou sezonu. Na jednu stranu jsem spokojený, že jsme se někam posunuli, hlavně herně, na druhou jsme se všichni chtěli určitě aspoň přes to první kolo dostat. Kdybychom si poradili s tím UKáčkem, tak by to pak mohlo být hodně zajímavé. Takže napůl spokojenost.

Tento rok přibylo spoustu nových hráčů, včetně těch z ČZU. Proběhlo jejich zapojení do týmu podle vašich představ nebo se tvořily skupinky podle toho, jakou univerzitu hráči reprezentují?
Když začala sezona, tak jsme měli takový přípravný kemp, kdy se během tréninků vystřídalo několik hráčů, a proběhl určitý výběr. Hráči byli hodně kvalitní a myslím, že ten tým oživili, podpořili a zkvalitnili. Nemyslím si vůbec, že by se tvořily nějaké skupinky, naopak nás kluci opravdu hodně posunuli.

Jak jste prožíval rebranding klubu, nový název, logo, dresy a další změny?
To samozřejmě prožívám s klukama, protože se o to starají sami a vše zařizují. Z toho mám radost, že pro nás dokážou vytvořit takové podmínky. Logo krásné, název u hokeje zajímavý, to jsem nikdy neslyšel. Mně se to líbí a opravdu obdivuji kluky, že to takhle prezentují a dokážou se o to postarat. Takže hodně, hodně pěkné!

Jak ovlivnila atmosféru v kabině zvýšená návštěvnost (oproti minulé sezóně), která vygradovala v posledních domácích zápasech Engineers, kdy byl stadion vyprodaný?
Kluci v kabině jsou na zápasy vždycky nahecovaní, berou to hodně prestižně, má to svou kvalitu, takže jsou nabuzení na každý zápas. Určitě při takové návštěvnosti se hraje líp, atmosféra je skvělá, a myslím si, že je to pozitivně ovlivňuje při hře, ale neřekl bych, že by byli o něco víc namotivovaní. Určitě to ale k hokeji patří a klukům to pomáhá, mají z toho větší radost.

Úroveň EUHL se neustále zvyšuje. Co říkáte na její růst?
Myslím, že je to přirozený vývoj. Něco takového tady chybělo před tím, když byla ještě vojna. Teď se otevírá vysokoškolákům možnost hrát kvalitní hokej dál. Stále si myslím, že by se to dalo zkvalitňovat, ale to asi bude záležet na propagaci a na penězích, ale pro náš hokej v Čechách je to pro kluky super věc. Ještě by se to mělo nějak víc podpořit, a měly by se pro co nejvíc hráčů vytvořit podmínky pro to, aby mohli v hokeji pokračovat.

Co vás nejvíc baví na trénování univerzitního hokeje?
V Příbrami trénuji dorost a mám tam mladší žáky. Tady je to dospělý hokej, má svoji kvalitu a řekl bych, že zápasy jsou na úrovni 2. ligy. Takže mi to pomáhá v trenérském růstu. Je to rychlejší a jiné než ten hokej dorostenecký. Hrajeme i v zahraničí, takže to je zajímavé. Myslím, že mě to obohacuje a jsem rád, že jsem byl osloven, a že u toho s klukama můžu být!

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS