Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Čtvrtfinále: Engineers hrají o všechno. Vynutí si rozhodující třetí zápas?

20.03.2018 | MH

Druhý zápas čtvrtfinálové série Play-Off Evropské Univerzitní Hokejové Ligy je tu! Dnes se na Hvězdě Engineers podruhé utkají s týmem UK Praha a půjde jim doslova o všechno. V případě prohry jim totiž sezóna skončí. Pokud zvítězí, vynutí si rozhodující třetí zápas. Motivace je tak víc než jasná. Přijďte se sami podívat, jak to dopadne. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

První zápas rozhodlo až prodloužení

Čtvrtfinálová série mezi Engineers a Karlovkou začala prvním zápasem ve čtvrtek. Hrál se kvalitní hokej, týmy se soustředily především na obranu a spíše čekaly na chybu toho druhého. Co se týče gólových šancí, těch mělo více UKáčko, ale Příhoda v brance Engineers byl fantastický. Přesto musel v první třetině dvakrát lovit puk z branky po dvou nenápadných akcích. V druhé třetině se hra začala vyrovnávat, Engineers měli dokonce výhodu přesilovky 5 na 3, tu však nevyužili. Gól tentokrát nepadl ani na druhé straně a po dvou třetinách byl tak stav stále 2:0 pro UK. 

Do třetí třetiny ale vstoupil tým Engineers se zlepšeným pohybem, který vedl nejprve ke snížení na 1:2, kdy se prosadil domácí střelec Martin Suda. Gólem povzbuzení Engineers se poté tlačili za vyrovnáním, obrana UK však dlouho výborně odolávala. Jenže minutu před koncem přišel faul a Engineers svou výhodu ještě zvýšili odvoláním brankáře Příhody na střídačku. Risk se vyplatil, přesilovou situaci 6 na 4 perfektně využil 4 vteřiny před koncem Petr Ujfaluši po krásné nahrávce Martina Dulovce do prázdné branky - 2:2.

V euforii hrající Engineers poté mohli v prodloužení několikrát rozhodnout, nevyužili ale 2 nájezdy ani přečíslení 3 na 1. Zápas tak ukončila branka na druhé straně, po pohledné individuální akci se prosadil Krudenc.

Na hráčích bylo vidět velké zklamání, výhra totiž byla blízko. Nutno však podotknout, že Karlovka byla 2 třetiny o něco málo lepším týmem a Engineers měli i velké štěstí, že dokázali vyrovnat 4 vteřiny před koncem. UK se tak ujalo vedení v sérii hrané na 2 vítězné zápasy. První zápas je však nyní zapomenut, všechny myšlenky hráčů i fanoušků se upínají k dnešnímu druhému zápasu.

A co sestavy? 

Engineers dnes nastoupí v nejsilnější možné sestavě, do hry se totiž po nemoci vrací jak kapitán David Sem, tak i střelec Olda Heža. Na druhé straně se do sestavy vrací jedna z dlouholetých opor Jan Valder. Týmy si také prohodí střídačky, v dnešním zápase jsou jako domácí uvedeni hráči UK Praha. Ti se tak představí v bílých dresech, Engineers naopak bílé vymění za modré.

Předpokládaná sestava Engineers Prague:

Příhoda (Cvrček) - Zilcher, Janásek, Herna, Klement, Vostracký, Žáček, Ureš - Dulovec, Adam Hyršl, Suda, Vacek, Kratochvíl, Ujfaluši, Veber, Urbančík, Zdvořáček, Hlaváč, Fiala, Potocký

Předpokládaná sestava UK Praha

Karda (Jelínek) - Bartoš, Slavíček, Knobloch, Baláž, Klinger, Kopica, Březák - Kukačka, Aleš Hyršl, Svoboda, Slánský, Kasala, Veselý, Špičan, Pulkrab, Krudenc, Novák, Steklík, Malý, Valder


Dokáží  dnes Engineers Karlovku porazit a vynutí si třetí rozhodující zápas? Nebo tým UK potvrdí výhru z prvního zápasu a ukončí Inženýrům předčasně sezónu? Otázky jsou jasné, odpovědi se dozvíme už dnes od 18:00 na Hvězdě!
 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS