Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: Začína Play-Off. Který z pražských týmů se ujme vedení?

15.03.2018 | Marek Herna

Už dnes pro oba pražské týmy hrající Evropskou Univerzitní Hokejovou Ligu (EUHL) začne čtvrtfinále Play-Off. Hokejový bůh chtěl nejspíš vidět pořádné hokejové derby a proto nejspíš svedl cesty Engineers a Karlovky proti sobě. Týmy se spolu shodou okolností utkaly minulý týden, kdy po neskutečné přestřelce před vyprodaným stadionem na Hvězdě slavil výhru 9:7 tým UK Praha. Podaří se Engineers dokonalá odplata? Přijďte se sami podívat, úvodní buly bude vhozeno ve 20:00.

Začíná Play-Off

Oba týmy, jak Engineers, tak Karlovka, měly už prakticky od prosince účast v Play-Off zajištěnou. Zbylé zápasy týmů v rámci nadstavby mezi týmy top 6 tak rozhodovaly jen o tom, kdo bude soupeřem ve čtvrtfinále. Dá se tedy s nadsázkou říci, že o nic nešlo. To však ode dneška neplatí. Dnes totiž půjde na Hvězdě o všechno! Jen jednomu z pražských týmů se otevřou dveře do semifinále a bude mít možnost i nadále snít o Sekeráš Trophy.

Zkušenost na straně Karlovky, Engineers chtějí zlomit prokletí

Engineers (dříve Technika Praha) sice ve všech 3 sezónách dokázali postoupit do Play-Off, jejich maximem zůstává čtvrtfinále. A v obou případech šlo o velmi bolestivé prohry. Jak sérii s Bánskou Bystricí, tak tu loňskou proti Akademikům z Plzně muselo rozhodnout až prodloužení, respektive samostatné nájezdy. Motivaci tak Engineers mají opravdu velkou - konečně zlomit čtvrtfinálové prokletí a postoupit do nejlepší čtyřky EUHL.

To na straně Karlovky je zkušenost se zápasy Play-Off opravdu unikátní. Tým Univerzity Karlovy totiž dokázal vyhrát pohár pro vítěze EUHL ve všech čtyřech dosavadních sezónách. Žádnému z týmů se tedy zatím nepodařilo v Play-Off dotáhnout sérii do vítězného konce. Oproti minulým ročníkům je tu však jedna změna, tým UK poprvé nevyhrál základní část. To ale nic nemění na tom, že UK bude favoritem série a jedním z největších favoritů na zisk titulu.

Vzájemné zápasy

Hned na začátek uvedeme, že domácí prostředí nehraje v zápasech mezi Engineers a UK žádnou roli, oba totiž hrají své zápasy na stadionu Hvězdy Praha. Týmy se spolu v letošním ročníku setkaly již dvakrát. V tom prvním v listopadu vedli Engineers už 3:0, přesto slavila Karlovka výhru v prodloužení 4:3. Ten druhý nejspíš nemusíme čtenářům podrobně připomínat, hrál se totiž minulý týden a před skvělou návštěvou 700 diváků se strhla nevídaná bitva, ve které padlo celkem 16 gólů. Slavila opět Karlovka (9:7), která strhla vedení na svou stranu v závěrečné třetině díky hattricku Aleše Hyršla.

Týmy nastoupí v nejsilnějších sestavách

Kdy jindy než na Play-Off postavit to nejsilnější.. Oba týmy nasadí to nejlepší co mají k dispozici. Přesto chybí pár jmen, kvůli nemoci do hry nezasáhnou domácí kapitán Sem a útočník Heža, na straně UK velká opora brankář Oliva.

Předpokládaná sestava Engineers Prague:

Příhoda (Cvrček) - Zilcher, Janásek, Herna, Klement, Vostracký, Žáček, Ureš - Dulovec, Adam Hyršl, Suda, Vacek, Kratochvíl, Ujfaluši, Veber, Urbančík, Zdvořáček, Hlaváč, Fiala, Potocký

Předpokládaná sestava UK Praha

Karda (Hamalčík) - Bartoš, Slavíček, Knobloch, Baláž, Klinger, Kopica, Březák, Černý - Kukačka, Aleš Hyršl, Svoboda, Slánský, Kasala, Veselý, Špičan, Pulkrab, Krudenc, Novák, Steklík, Malý

Která sestava bude ta vítězná? Dozvíte se už dnes od 20:00 na stadionu Hvězdy Praha.

Druhý zápas je naplánován na úterý 20. března od 18:15, znovu na Hvězdě.

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS