Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Bitva o Prahu se blíží! Na co se můžete těšit?

05.03.2018 | Barbora Pospíšilová, Marek Herna, Foto: Aneta Procházková

Praha. Hokej. Bitva. Tři slova, která přesně vystihují středu 7. března! Pokud si stále pokládáte otázku, co budete v tento den dělat, využijte příležitosti a přijďte si užít jedinečnou atmosféru pražského derby v rámci posledního kola nadstavbové části Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL). Na fanoušky a diváky čeká pestrý program a dokonce i pivko zadarmo.

Velkolepá akce měsíce března je tady! Už tuto středu se spolu na ledě potkají dva pražské týmy hrající Evropskou Univerzitní Hokejovou Ligu. Engineers Prague přivítají na domácím stadioně na Hvězdě úřadující mistry, hokejový tým Univerzity Karlovy. Pro oba týmy je zápas posledním v nadstavbové části a jeho výsledek určí soupeře obou týmů pro nadcházející Play Off EUHL. Oba týmy se letos už jednou střetly a zápas muselo rozhodnout až prodloužení. V něm byl šťastnější tým Karlovky a po výhře 4:3 si do tabulky připsal o bod navíc. V zápase nechybělo stoprocentní nasazení a hrál se velmi kvalitní hokej. Ten můžeme čekat i nyní, zápas totiž bude generálkou obou týmů na vyřazovací boje. Na co dalšího se můžeme ve středu těšit?

K pořádnému hokeji patří také pořádné pití, takže příznivci obou stran se na Zimním stadionu Hvězdy Praha mohou těšit na Radegast zadarmo! Platí - kdo dřív přijde, ten dřív mele – pivko bude připraveno pro prvních 150 příchozích!

Utkání začne tradičně, jako každý zápas EUHL, státní hymnou.

Engineers, tedy hráče a studenty ČVUT, VŠE a ČZU, přijdou v neposlední řadě podpořit také zástupci těchto univerzit. Mezi fanoušky by neměla chybět velká fanynka univerzitního hokeje, paní prof. Hana Machková, rektorka VŠE v Praze. Účast přislíbil také rektor UK prof. Zima.

Jak vypadal první vzájemný zápas?

V listopadovém derby se Engineers do svého pražského soka pustili od první vteřiny. Hned v první třetině si vytvořili třígólový náskok. Brankáře Olivu postupně překonali Martin Suda, Jakub Kaprál a Marek Herna. To si ale hráči Karlovky nenechali líbit a do konce první třetiny alespoň snížili na 1:3.
Během druhé třetiny převzali aktivitu nabuzení hráči Karlovky a dokázali v jejím průběhu srovnat skóre na 3:3. Závěrečná dvacetiminutovka nepřinesla ani přes přesilovky a velké šance na obou stranách žádný gól a došlo tak na prodloužení. V něm se usmálo štěstí na tým UK a obrat byl na světě. Karlovka si za výhru 4:3 v prodl. připsala 2 body, Engineers jeden.

Situace na bojišti – Engineers Prague

Poslední tři zápasy odehráli Engineers na Slovensku. Únorový trip zahájili výhrou nad bratislavskými Paneuropa Kings (5:1) a znovu tak dobyli hlavní město sousedů. Další den už však tým kouče Filipiho nestačil na UMB Hockey Team v Bánské Bystrici. Inženýrům se nevyvedla především první třetina a domácím Slovákům nakonec podlehli vysoko 2:7.
První březnovou sobotu se Engineers vydali do Bratislavy znovu. Tentokrát se vrhli do souboje proti Diplomats Pressburg. Vyrovnaný zápas rozhodla větší efektivita v koncovce. Za Engineers se i přes spoustu vyložených šancí dokázal prosadit jen Petr Zdvořáček a to na body bohužel nestačilo. Diplomati si nakonec na svém ledě připsali tři body díky výhře 4:1.

Situace na bojišti – UK Praha

A jak si vedl v posledních třech zápasech pražský rival Inženýrů? Ani UK nestačilo na rozjetý tým z Banské Bystrice. První gól sice padl na straně domácích Pražanů, ale s tím si hosté poradili a porazili Ukáčko v poměru 7:4. Tím se posunuli do čela tabulky EUHL. Valentýnský zápas proti HC Masaryk University ale týmu UK spravil chuť. Na domácím hřišti nasázeli týmu Masarykovy Univerzity z Brna sedm gólů, na druhé straně se podařilo skórovat jen jednou. Den po sobotním zápase Engineers s  Diplomats Pressburg se do Bratislavy vydal i tým UK, ovšem k zápasu s druhým bratislavským týmem, Paneuropou Kings. V něm UKáčko na domácí nestačilo a odvezlo si prohru 3:5.

V jaké formě oba týmy nastoupí se dozvíme už ve středu večer. Rozhodně si tohle prestižní utkání nenechte ujít!