Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: Doma Engineers Diplomaty vyprovodili desítkou, jak dopadne zápas v Bratislavě?

02.03.2018 | Marek Herna

Po necelých dvou týdnech odehrají Engineers v sobotu další zápas v rámci nadstavbové části Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL). Soupeřem jim budou bratislavští Diplomats Pressburg, tým, který se momentálně nachází na třetí příčce tabulky. Na domácím stadionu dokázali pražští studenti soupeře sestřelit desítkou. Jak si povedou na horké půdě slovenského týmu?

Do konce nadstavby Inženýrům zbývají dva zápasy. Nejprve právě sobotní duel s Diplomaty a poté, ve středu 7. března, přijde konečně na řadu očekávané prestižní pražské derby proti týmu UK Praha, jediný domácí zápas Engineerů v rámci nadstavbové části. Vzhledem k tomu, že se jedná o poslední zápasy před Play Off, půjde do jisté míry o generálky na nejdůležitější souboje v celé sezóně.

První vzájemný zápas skončil demolicí

Diplomaté sice mají v tabulce EUHL na Engineers náskok 8 bodů a už nemohou skončit za nimi, na zápas v Praze ale určitě nevzpomínají rádi. Na konci listopadu jim totiž domácí borci na Hvězdě připravili pořádnou nadílku. Po 60 minutách svítilo na tabuli skóre 10:1! Jednalo se o nejvyšší prohru Diplomatů v historii. Domácím vyšla skvěle úvodní část, po které vedli již 3:0. Ve druhé třetině navíc dalšími dvěma góly definitivně zlomili odpor Diplomatů a ve třetí třetině si proti odevzdaným hostům s chutí zastříleli.

Každý zápas je jiný

Diplomaty ale není v žádném případě radno podceňovat. Jak už bylo řečeno, momentálně okupují třetí místo v tabulce. Stejný bodový zisk (34b) má také druhý tým v pořadí, UK Praha. Ten navíc bratislavští dokázali porazit v obou vzájemných zápasech! Svou sílu tak tým z hlavního města Slovenska určitě ukázal.

Uvidíme, jakým směrem se bude sobotní zápas vyvíjet. Připomeňme si všechny vzájemné zápasy obou soupeřů.

V předminulé sezóně se oba dnešní soupeři utkali nejprve v Praze, kde po výhře 4:3 slavili Diplomati. Pražané ale svému soupeři prohru oplatili a v Bratislavě zvítězili po neskutečné přestřelce 8:7, kterou rozhodl v samostatných nájezdech specialista Engineers na tuto disciplínu Pepa Vostracký. V loňské sezóně pak v obou zápasech slavili vždy domácí týmy. V prvním zvítězila Bratislava 4:1, ve druhém zápase hraném v Praze už to za stavu 3:3 pomalu vypadalo na prodloužení, které však odmítl Ujfaluši a minutu před koncem vstřelil rozdílový gól na 4:3. Poslední zápas jsme již zmiňovali, skončil jasnou výhrou Pražanů 10:1.

Schválně, tipli byste si?

Play Off EUHL se blíží

Engineers se momentálně nachází s odstupem 8 bodů na 5. místě tabulky (http://www.euhl.eu/statistics/schedule/). Do konce zbývají už jen 2 zápasy a pomalu se začíná rýsovat nasazení týmů do čtvrtfinále Play Off EUHL, ve kterém bude 8 týmů bojovat o vytouženou Sekeráš Trophy. Pražané se téměř jistě utkají buď s brněnským týmem Masarykovy Univerzity, nebo právě se svým sobotním soupeřem, bratislavskými Diplomaty. Jasno bude však až po posledním zápase s UK Praha. Nenechte si proto žádný ze zápasů ujít!

Odkaz na stream ze zápasu s Diplomaty naleznete před zápasem na našem Facebooku!