Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: Engineers vyráží na Slovensko

17.02.2018 | Marek Herna

Nadstavbová část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy je v plném proudu a po dvou týdnech půjdou do akce také pražští Inženýři. V neděli totiž vyráží na trip, v rámci kterého se nejprve v neděli utkají v Bratislavě s místními Kings a poté v pondělí změří síly s týmem Banské Bystrice. Co můžeme od této slovenské mise čekat?

V novém roce Engineers odehráli zatím pouze jediné mistrovské utkání, ve kterém podlehli týmu Masarykovy Univerzity v Brně 1:5. Před play off sehraje pražský tým ještě 4 zápasy s týmy z TOP 6 tabulky EUHL. Dva z nich přijdou právě v následujících dnech a jednoznačným cílem Pražanů je přivézt ze Slovenska důležité body do tabulky. Ta je totiž nesmírně vyrovnaná a o tom, z jakého místa budou týmy nasazeny do play off rozhodnou až poslední zápasy. Engineers momentálně najdeme na 6. místě s 23 body. Pouze o bod víc má na 5. místě první soupeř Pražanů na slovenském tripu - Paneuropa Kings.


Paneuropa není pro Engineers žádnou neznámou, celkem už se Inženýři, dříve Technika, s bratislavským týmem utkali 5x a bilance vyznívá lépe pro tým z Prahy (3:2). Poslední vzájemné utkání odehráli oba celky na konci listopadu. Engineers si od začátku šli za vítězstvím a po velmi dobrém výkonu slavili výhru 5:1. Střelecky se dařilo především čtvrté lajně, která měla podíl na 4 brankách v síti Kings. Čtyřmi body se v zápase blýskl Petr Zdvořáček, který ale stále léčí zranění klíční kosti a teprve pomalu začíná s tréninkem. Utkání v Praze bylo výjimečné také počtem trestných minut, rozhodčí jich udělil celkem 154. Uvidíme, zda oba týmy zopakují něco podobného i na Zimním stadioně Ondreja Nepelu v Bratislavě, domácím stánku bratislavského Slovanu hrajícího KHL. 
Kings zatím v nadstavbě stihli odehrát také pouze jedno utkání, shodou okolností to bylo proti Banské Bystrici, se kterou se Engineers utkají v pondělí. Kings v tomto zápase druhý tým tabulky perfektně zaskočili, když ho na jeho domácím ledě dokázali porazit 6:5 po samostatných nájezdech. Na pražský tým tedy určitě nečeká jednoduchá práce. 

Zápas Paneuropa Kings - Engineers Prague začne v neděli v 19:00 a vy budete moci průběžný stav sledovat na našem FB nebo Instagramu.

Druhým soupeřem Engineers na tripu bude již zmíněný UMB Hockey Team z Banské Bystrice. Podobně jako s Kings mají Pražané s UMB za sebou více vzájemných utkání. V tom posledním se v polovině prosince dařilo lépe Slovákům, kteří si z Hvězdy odvezli 3 body za výhru 6:4. Zápas to byl více než vyrovnaný, Engineers po celý zápas dotahovali náskok soupeře. Bohužel pro domácí, vždy, když to vypadalo, že se schyluje k vyrovnání, UMB dokázalo odskočit na rozdíl dvou branek. Na horké slovenské půdě mají tedy Inženýři svému soupeři co vracet! 

Povede se pražským studentům přivézt ze Slovenska body? Sledujte naše profily na Facebooku a Instagramu a buďte u toho! 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS