Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Poznejte nováčky! Díl pátý: Petr Zdvořáček

14.02.2018 | Barbora Pospíšilová

V období mezi dalšími zápasy Engineers vám přinášíme možnost blíže poznat naše nové tváře. Jako další nám odpovídal útočník a zároveň jeden z nejmladších členů týmu Petr Zdvořáček.

Petr do Prahy přišel ze severu Čech, kde oblékal dres ústeckého Slovanu. V dresu Engineers zatím v 9 zápasech nasbíral slušných 6 bodů za 3 góly a 3 asistence. Momentálně bohužel laboruje se zraněním klíční kosti, ke kterému přišel v zápase s výběrem amerických univerzit ACHA na začátku ledna. Petr pochází z hokejové rodiny, jeho bratr Martin obléká dres Ústí nad Labem v 1. lize.

Odkud jsi a kde jsi s hokejem začínal?
Jsem z Ústí nad Labem, kde jsem také udělal někdy ve třech letech své první hokejové krůčky. Zde jsem hrál vlastně do minulé sezóny, než jsem se přesunul kvůli studiu do Prahy.

Na jaké univerzitě tě můžeme potkat?
Studuji bakalářský obor Informační technologie na ČVUT. Jsem v prvním ročníku, takže je pro mne vše nové a doufám, že se povede dobře. Škole věnuji absolutní maximum svého času.

S týmem máte hodně dobře našlápnuto. Jak si myslíš, že si povedete dál?
Věřím, že co nejlépe. Je to moje první sezóna v Inženýrech, v EUHL, takže by bylo nádherné dosáhnout na ten nejlepší výsledek. Určitě se ničeho nebojíme a s pokorou si jdeme pro titul.

A jak vůbec spolu funguje třicet chlapů dohromady a ještě ze tří univerzit? Rozumíte si?
Myslím, že letos je tu výborná parta a všichni si navzájem rozumíme. To, že jsme ze tří univerzit, je podle mě určitě pozitivní. Střetávají se tu opravdu živočichové všech druhů, což geniálně propojí a vyztuží naší týmovou symbiózu. J

Co se ti jako první vybaví, když se řekne Engineers Prague?
Hokej, zábava, vysoká škola a hlavně ochota něco udělat pro to, co všichni milujeme. Pro mě je to vše novinkou a myslím si, že kdo si univerzitní hokej nezažije, tak nepozná. Je to super věc, která doufám bude jen vzrůstat. Mě osobně to hrozně baví a naplňuje. Ale určitě bych chtěl připomenout, že tohle všechno (Engineers) by nebylo bez kluků-hráčů v managementu týmu, kteří tomu obětují absolutně vše.

Popsal bys nějaký moment v EUHL, který tě překvapil?
Můj první zápas v EUHL byl v Budapešti, takže určitě hned ten první trip, na kterém jsem byl. Druhý den jsme hráli v Prešově, kde jsem vstřelil svůj první gól v EUHL, takže na to také rád vzpomínám. Jelikož jsem moc nevěděl jak to na takovém tripu vypadá, tak jsem byl mile překvapen
J

V rámci EUHL projíždíte spoustu cizích měst, kde jsou nejhezčí holky?
Na Slovensko jezdíme nejčastěji a vždycky se mi líbily Slovenky, takže asi tam.

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS