Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Novým trenérem Techniky je Miloš Jeništa

28.09.2016 | Dominik Tobola

Dlouhé týdny jednání o tom, kdo se nakonec stane lodivodem pražské Techniky jsou ty tam. Vedení totiž týden před startem soutěže oznámilo jméno nového kouče, jímž bude Miloš Jeništa. Dosavadní mládežnický trenér Kobry, Slavie či Velkých Popovic se domluvil na letošní spolupráci, která má ovšem dlouhodobé rozměry. "Angažovali jsme trenéra Jeništu z toho důvodu, protože si myslíme podle veškerých dostupných informací, že právě on zapadne do našeho týmu nejlépe," řekl hrající manažer Jan Fiala.

Hráčskou kariéru započal Jeništa ve Slavii Praha, odkud v mužské kategorii putoval do druholigové Mladé Boleslavi. Následovala vojna, zranění a konec s aktivním hokejem. Coby trenér působil nejprve v Kobře Praha, pak se přesunul zpět na Slavii, odkud putoval do Velkých Popovic. Tam zaznamenal jeden z největších úspěchů. S místním dorostem postoupil během dvou let do baráže o samotnou extraligu, v níž nakonec hráči z města, které je známé spíše svou pivní tradicí, podlehli Hradci Králové.


A jak se vůbec dostal k Technice? "Byl jsem osloven Alešem Příhodou, kterého znám odmalička. Můj syn Honza hraje teď ve Francii a začíná studovat vysokou školu, takže mě to velice zaujalo. Jsem rád, že jsme se domluvili na spolupráci. Těším se hodně, bude to zase něco jiného - nového," sdělil své první dojmy trenér, který je spíše pohodový typ. "Nechci na kluky křičet, chci jim spíš vytvořit dobrou pohodu, kvalitní trénink a hecovat je na střídačce. Samozřejmě, někdy se zařvat musí, to k hokeji patří," vyjádřil své záměry zkušený mládežnický kouč.

Vedení Techniky si od spolupráce hodně slibuje. "Trenéra jsme angažovali na základě velmi dobrých ohlasů od hráčů a hlavně od našeho jednoho z hrajících manažerů Aleše Příhody. Několik našich hráčů už pod ním hrálo, což také přispělo naší dohodě. Zkrátka víme, že je to správná volba," vysvětlil výběr kouče další hrající manažer Jan Fiala.

Jeništa je s týmem Techniky velice ambiciózní, zvláště projekt se mu líbí. "Očekávám od toho hodně, protože to vypadá fakt super, když člověk spojí hokej se studiem. To nejlepší, co může být," poukazuje na hlavní přidanou hodnotu této soutěže. "A když vidím, jak se kluci snaží, shánějí sponzory a tvoří, tak to je paráda. Hlavně nové dresy, ty se mi opravdu líbí. Zkrátka ať už to začne," uzavřel své povídání trenér, který už povede na stadionu Hvězdy Praha trénink před úvodním utkáním v Plzni.

 
Aktuální články
Na dobrý výkon z Bratislavy Engineers nenavázali

Pražané v neděli dokázali zvítězit na ledě bratislavských Kings v poměru 5:1. Hned druhý den je čekal další zápas v rámci slovenskému...

 
Engineers znovu dobyli Bratislavu

Engineers první zápas v rámci tripu zvládli na výbornou. Na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě, kde hraje své zápasy místní Slovan,...

 
PREVIEW: Engineers vyráží na Slovensko

Nadstavbová část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy je v plném proudu a po dvou týdnech půjdou do akce také pražští Inženýři. V...

 
Poznejte nováčky! Díl pátý: Petr Zdvořáček
 
Navrátilec Zilcher: Postupně se hra zvedala, musíme si lépe vyhovět
 
PREVIEW: Engineers zahájí nadstavbu v Brně
 
Poznejte nováčky! Díl čtvrtý: Petr Dudák
 
Poznejte nováčky! Díl třetí: Petr Janásek
 
Poznejte nováčky! Díl druhý: Jiří Veber
 
Engineers si připsali cenný skalp amerického výběru ACHA!
 
Utkání
Muži | Pondělí 19.02.2018, 17:30
UMB Hockey Team Banská Bystrica - Engineers Prague
7:2 (4:1, 0:1, 3:0)
 
Muži | Sobota 03.03.2018, 16:15
Diplomats Pressburg - Engineers Prague
 
 
Engineers Prague 2018 - info@engineersprague.cz RSS