Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Navrátilec Zilcher: Postupně se hra zvedala, musíme si lépe vyhovět

10.02.2018 | MH

Po zápase v Brně, kde  Engineers podlehli Masárně 5:1, nebylo jednoduché hledat pozitiva. Několik jsme jich ale nakonec našli a tím největším pro nás byl jednoznačně návrat obránce Rosti Zilchera do sestavy. Nejlepší hráč minulé sezóny, který táhl svými góly tým v závěru sezóny, strávil první půlku té aktuální na studijním pobytu v Argentině. V rozhovoru jsme se ho zeptali jak na půlrok strávený v zahraničí, tak na zápas v Brně.

Rosťo, začneme asi tím příjemnějším. Jak se ti líbilo v Argentině? 
Argentina je skvělá země a žijí v ní úžasný lidé, ,hrozně mě to nabilo energií. Poznal jsem nové kamarády z celého světa a k tomu se ještě naučil španělsky takže pro mě win-win situace. Argentinu jsem si vybral proto, že součástí mé diplomové práce bylo porovnání dodavatelských systémů ve stavebnictví u nás a v Argentině, takže jsem mohl být přímo u zdroje :).
 
Chyběl ti hokej?
Hokej mi samozřejmě chyběl, ale na druhou stranu jsem si od něj taky krásně odpočinul. Loni už těch zápasů bylo fakt hodně a často mi připadalo, že hraju jen hokej a nedělám už nic jiného.
 
Jaký to bylo naskočit do rozjeté sezóny, sledoval jsi průběžně dění v týmu?
Samozřejmě jsem kluky sledoval na dálku co to šlo, když byly  k dispozici streamy, tak jsem koukal, jindy jsem zkouknul alespoň výsledky. Co se týče mého návratu a naskočení do sezóny, tak ode mě to zatím nebylo optimální z důvodu té dlouhé pauzy. Vím, že je potřeba na sobě teď pracovat a postupně se zlepšovat, abych byl týmu prospěšný.
 
Pomalu se přesuneme k zápasu v Brně. Jak se ti po návratu hraje?
Zápas od zápasu je to lepší, získávám pořád větší přehled a klid do hry, což je pro mě důležitý, protože já asi nikoho neubruslím, tak musím hrát chytře :).
 
Jak bys zhodnotil zápas v Brně s Masárnou?
První třetina to byla katastrofa od celého týmu, nikdo nechtěl hrát s pukem, jenom jsme to od sebe odhazovali. To nemělo s hokejem nic společného. Postupně se naše hra celkem zvedala, ale spousta zbytečných individuálních chyb zejména před naší bránou nás stala body.
 
Co čekáš od dalších zápasů?
Pokud chceme pomýšlet na Sekeráš Trophy, musíme ještě hodně zabrat, každej začít u sebe a pracovat tak, abychom si na ledě vyhověli a bojovali jeden za druhého. To je naše hra a k té se musíme vrátit.
 
 
Rošťu a jeho parťáky teď čekají další 3 cesty za zápasy na východ (Kings, UMB, Diplomats). Na domácím ledě budete mít možnost vidět Engineers 7. března v Bitvě o Prahu s týmem UKáčka.
 
 
 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS