Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: Engineers zahájí nadstavbu v Brně

02.02.2018 | AP

Po měsíční pauze se opět rozjíždí kolotoč EUHL. Pražští inženýři vstupují do druhé půlky sezóny ze čtvrté příčky s jistotou play off a v nadstavbě budou bojovat se soupeři z TOP 6  o co nejlepší pozici do vyřazovacích bojů. Do začátku play off nám tedy zbývá pouze 5 zápasů!

Stejně jako v první půlce sezóny, tak i na začátku té druhé se studenti ČVUT, VŠE a ČZU v Praze utkají s medvědy z Masarykovy univerzity v Brně. V prvním utkání hokejisté Masaryčky porazili Engineers 3:1, když potrestali jejich střeleckou neefektivitu a svým důrazem si došli pro první tři body v Evropské univerzitní hokejové lize. V základní části nasbíraly oba týmy shodně 23 bodů ve 12 zápasech. V Brně se tedy odehraje přímý souboj o čtvrté místo v tabulce. Vyšší postavení v ní si Engineers zasloužili lepším skóre.

To vše je ale minulostí a již dnes se pražští Engineers představí na horkém ledě v Brně. Poprvé se v letošní sezóně objeví v sestavě i navrátilec z Erasmu a nejlepší obránce EUHL v loňské sezóně Rosťa ZILCHER. Proto jsme se ho zeptali, na co nejvíce se těší a co čeká od zápasu proti Brnu: „Těším se moc! Hlavně na kluky do kabiny a na tu pohodovou atmosféru. Doufám, že mi Petr Janásek moc nepropotil můj dres s číslem 11. (smích) A co od zápasu čekám? No asi to, že nebudu stíhat. (smích) Ale podle toho, co jsem z Argentiny sledoval, tak jsme dost posílili v útoku, takže věřím, že dáme víc gólů než soupeř a body si odvezeme s sebou do Prahy!"

Obranná hra, to je to, čím Engineers v letošní sezóně doposud vynikali, ale do Brna jedou hned s několika změnami v obranných řadách. Po zranění se na led vrací Filip KURUC, který prodělal zranění v horní polovině těla. „Cítím se dobře, už jsem v plné síle. Na led jsem šel hned jak mi sundali sádru a už přes měsíc trénuju, takže věřím, že na zítra jsem připraven.“ Dalším, kdo se po delší době představí v obraně je statný obránce a také student ČVUT Marek KORDÍK. Toho jsme se zeptali na probíhající zkouškové období: „Vše dopadlo velmi dobře, díky pauze v EUHL jsme všichni měli trochu více času na školu. Poslední zkoušku jsem úspěšně složil už v úterý, a tak můžu vyrazit reprezentovat naše univerzity do Brna a porvat se o důležité body!“

Markovi i ostatním hráčům gratulujeme k úspěšně složeným zkouškám a věříme, že zítra vše dopadne jak má a kluci body přivezou zpět do Prahy!

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS