Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Poznejte nováčky! Díl třetí: Petr Janásek

19.01.2018 | Barbora Pospíšilová

Ve třetím díle našeho miniseriálu o nováčcích v dresu Engineers vám představíme prvního obránce. Po útočnících Sudovi s Veberem odpovídal na naše otázky Petr Janásek!

Petr se hned od prvních zápasů zařadil mezi defenzivní opory týmu. Zatím odehrál všechny zápasy a i díky jeho obranné práci se defenziva pražského týmu může chlubit nejmenším počtem obdržených gólů ze všech týmů EUHL. Na svůj první gól v lize sice ještě čeká, ale v dresu Engineers se poprvé trefil v nedávném zápase proti americkému výběru ACHA. Petr ve své kariéře prošel mládežnickými celky Písku a Českých Budějovic. Zkusil si také hokej v zámoří, kde nastupoval za univerzitní tým Mohawk Valley v NJCAA. A na závěr jedna zajímavost, Petr odehrál několik zápasů také za bělehradskou Crvenou Zvezdu v srbské soutěži.

Odkud jsi a kde jsi s hokejem začínal?

Narodil jsem se zde v Praze, ale vyrůstal jsem v jižních Čechách ve městě Vimperk, kde jsem také poprvé nazul brusle a začal tak svou hokejovou cestu.

Na jaké univerzitě tě můžeme potkat?

Studuji bakalářský obor International Business na Vysoké Škole Ekonomické, kde jsem v podstatě každý den kromě víkendů.

S týmem máte hodně dobře našlápnuto. Jak si myslíš, že si povedete dál?

První část sezony nám vyšla opravdu dobře, ale to už je za námi. Teď se musíme soustředit na druhou část, a především na play-off, kde si myslím máme velkou šanci dostat se hodně daleko. Hlavní bude neusnout na vavřínech!

A jak vůbec spolu funguje třicet chlapů dohromady a ještě ze tří univerzit? Rozumíte si?

Musím říct, že to všechno funguje parádně. Máme opravdu skvělou partu, která táhne za jeden provaz. To je myslím naše velká přednost a síla. Fakt, že jsme ze tří univerzit v podstatě vůbec nevnímám a ani není nijak znát. Občas se samozřejmě prohodí nějaký fórek, ale to je asi tak vše.

Co se ti jako první vybaví, když se řekne Engineers Prague?

Tak především se mi vybaví už zmiňovaný výborný kolektiv, opravdu si vážím, že můžu být jeho součástí. Dále se mi vybaví naši skvělí fanoušci, kteří nás ženou každý zápas za vítězstvím. Za to bych jim chtěl moc poděkovat.

Popsal bys nějaký moment v EUHL, který tě překvapil?

Tak těch momentů bylo opravdu hodně, protože jsem moc nevěděl co od EUHL čekat. Celkově mě moc překvapilo na jaké je liga úrovni ve všech směrech a jak se rozvíjí a jde dopředu.

V rámci EUHL projíždíte spoustu cizích měst, kde jsou nejhezčí holky?

Haha :D tak těch měst jsme pár projeli, ale musím říct, že našim holkám zatím nikde nesahaly ani po kotníky


Děkujeme Janasovi za odpovědi. V příštím díle se můžete těšit na útočníka Petra Dudáka! 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS