Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Aleš Příhoda: Na World Cup se těším, takové akce jsou vyjímečné!

26.12.2017 | BP, MH

Od začátku našeho působení v Evropské Univerzitní Hokejové Lize (EUHL) patří mezi opory svého týmu a v lize patří k nejlepším gólmanům. A svými výkony v právě probíhajícím ročníku si znovu vybojoval pozvánku do výběru EUHL. Letos se navíc výběr EUHL poprvé v historii utká s výběry amerických a ruských univerzitních lig o Světový Pohár Univerzitního Hokeje! A náš Aleš Příhoda bude u toho..

Aleši, po roce jsi znovu v nominaci výběru EUHL, co na to říkáš a jak se těšíš na World cup?

Být vybrán mezi ty nejlepší z celé ligy je pokaždé čest a já mám to štěstí, že se mi to znovu povedlo. Těší mě to, obzvlášť si toho vážím letos, kdy přibyly do ligy 4 nové týmy, což znamená zvýšení konkurence o dalších 8 kvalitních gólmanů. Na World cup se určitě těším, protože tyhle mezinárodní a reprezentační akce bývají vždycky výjimečné. Nejen, že to má vždycky takový specifický náboj, ale celá organizace je na vysoké úrovni. Navíc se tam člověk seznámí s protihráči a je vždycky zajímavé poslouchat, jak to chodí v jiných klubech.

Letos proběhne několikadenní turnaj, kde kromě výběru ACHA (americké univerzitní hokejové ligy) změříte síly i proti výběru ruské univerzitní ligy a každý zápas se odehraje v jiném městě. Jak to zvládneš skloubit se školou a prací?

Na rehabilitaci, kde pracuji, máme velmi dobré vztahy. Moje šéfová nám dokonce fandí a sleduje nás na fb, takže uvolnění nebylo problém. Jen za mě musí zaskočit kolega, protože pacienty mám objednané klidně 5-6 týdnů dopředu. Jelikož studuji v prezenční formě, tak pracuji jen 2 dny v týdnu, takže to určitě zvládne a já mu to oplatím, až budu mít zkouškové a budu mít více volného času. Ve škole to bude horší, protože jsem letos s přechodem na navazující studium měnil trochu zaměření, tak potřebuji trávit ve škole, co nejvíce času. Naštěstí pan proděkan i všichni vyučující pochopili, že takováhle pocta a příležitost se nestává každý den, takže mě uvolnili. Ale látku budu muset dohnat v samostudiem, protože ten týden hned po návratu je zápočtový týden, což je dost nešťastné.


Ve výběru EUHL budeš hrát již potřetí, jak probíhaly minulé ročníky? Jak se vedlo tobě a spoluhráčům z Techniky?

První rok jsem hrál za výběr EUHL proti američanům tady v Praze, spolu se mnou byl ve výběru David Sem a z náhradníků nakonec povolán i Martin Žák. Tenkrát jsme prohráli tuším 3:2 a zápas byl v neuvěřitelném tempu. Pamatuji si, jak jsem seděl v kabině vedle Filipa Švaříčka z UK, se kterým jsem hrával v Mladé Boleslavi a oba jsme byli úplně zavaření.

Loni už jsem věděl, co od toho čekat. Náš tým byl silnější, možná i díky tomu, že už byl jen jeden. Z Techniky tam se mnou byl i David Sem, Rosťa Zilcher a Petr Ujfaluši. Pokud si dobře pamatuji, tak Ujfi byl ve slušné šanci, ale americký brankář měl štěstí. Kluci hráli v obraně spolu a pořádně mě hlídali, i díky tomu jsme američany porazili 4:1. Ale největší zážitek byla asi cesta domů, kdy příšerně sněžilo a David jel z Bratislavy celou cestu po dálnici 30km/h, takže jsme přijeli asi o 6 hodin později než bylo v plánu :).


V EUHL to pro tebe není první zkušenost s výběry, jak vzpomínáš na účast ve výběrech mládežnických reprezentací?

Když jsem byl mladší, tak výběrů bylo spoustu. Výběry krajů, ročníků, různé brankářské kempy apod. Pak přišly výběrové kempy do mládežnických reprezentací. Jel jsem tenkrát na gólmanský výběrový kemp, kde byli nejlepší brankáři z mého ročníku jako např. Petr Mrázek, Libor Kašík, ale i třeba o rok mladší Patrik Bartošák. Ze starších ročníků tam byl Pavel Francouz, Dominik Furch, Jakub Sedláček nebo třeba  Filip Novotný. Tenkrát jsme byli jen mladí talentovaní kluci, co měli rádi hokej. Někteří jako ty, co jsem jmenoval měli k talentu a píli i štěstí a prosadili se. Někteří kluci dodnes hrají 2. ligu za pár korun, další třeba skončili. Já zvolil cestu vzdělání a hokej hraju na dobré úrovni pro radost při studiu. 


A poslední otázka. Jak jsi zatím spokojený se sezónou, novými spoluhráči a celkově změnou názvu z Techniky na Engineers?
Musím se přiznat, že jako student ČVUT jsem nejdřív nebyl úplně pro změnu. Ale nakonec jsem rád. Nový název nám otevřel spoustu dveří, což nám dost pomohlo z pohledu manažera klubu. A co se týče letošní sezóny, tak jsem rozhodně spokojený. V tabulce jsme v první šestce, což nám zaručuje přímý postup do Play Off a to byl cíl. Do týmu přišli noví mladí hráči, kteří svojí kvalitou potáhnou Engineers v příštích letech a to je důležité pro budoucnost klubu. Ale co je ještě důležitější, že všechno jsou to super kluci do party, kteří si s naším tvrdým jádrem z minulých let sedli a táhneme spolu za jeden provaz. Za pár let si totiž nikdo nevzpomene kolik kdo nasbíral bodů, ale všichni budeme vzpomínat na tuhle skvělou partu!

Děkujeme za rozhovor a hodně štěstí na turnaji a v dalších zápasech!

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS