Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Základní část EUHL v číslech

23.12.2017 | Barbora Pospíšilová

Za pár dní oslavíme příchod nového roku a stejně jako každý rok budeme doufat, že bude ještě lepší, než ten předchozí. Když jsme u toho bilancování tak musíme zmínit, že ten náš byl opravdu úspěšný! Pojďme si všechno důležité z dosavadního průběhu letošního ročníku EUHL krátce připomenout a podívat se, jak si tým Engineers vedl.

Zápasem v Olomouci zakončili hráči tří pražských univerzit základní část, ve které se utkali jednou se všemi soupeři z Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL). Některým týmům schází odehrát ještě jedno utkání, avšak už teď je díky skvělému skóre jasné, že Engineers skončí na parádním 4. místě z 13 týmů EUHL, které znamená přímý postup do březnového play off. V základním hracím čase našli Inženýři jen dva přemožitele (Masaryk Brno, UMB) ve 12 zápasech, čtyřikrát skončil zápas remízou a v šesti utkáních zvítězili za plný počet bodů. Fanoušci se mohli 53x radovat ze vstřelené branky našich hráčů, zatímco soupeřovi útočníci si lámali zuby o nejlepší obranu soutěže, což dokazuje nejnižší počet obdržených branek ze všech týmů v lize, pouhých 30.

Náš tým je známý svojí soudržností a dobrou týmovou hrou. To vše je podpořeno poctivou prací každého jednotlivce a hlavně kvalitními individuálními výkony opor týmu.

Útok táhne „hvězďácké duo“ Hyršl – Suda. Oba dlouhodobě potvrzují formu a právem získané trofeje nejlepších hráčů svých univerzit z Hokejové bitvy. Dlouholetá opora a student VŠE Adam Hyršl je nejproduktivnějším hráčem Engineers, když nasbíral ve 12 utkáních krásných 13 bodů (5+8).  Hned bod za ním je nováček a student prvního ročníku ČVUT – Martin Suda, který získal v 10 střetnutích 11 bodů (8+3) a je tak s Petrem Ujfalušim (8+2) nejlepším střelcem klubu.

Obrana Pražanů se může stejně jako v předchozích sezónách spolehnout na svoji největší hvězdu a leadra, který táhne tým na ledě i mimo něj. Kapitán týmu David Sem je s průměrem bod na zápas (1+7) nejproduktivnějším obráncem. Hned za ním jsou bod od sebe zkušení borci univerzitního hokeje - Josef Vostracký (1+6) a Marek Herna (2+4).

V brankovišti se trenér Filipi může spolehnout na ověřený brankařský tandem Příhoda – Cvrček. Aleš Příhoda je stejně jako v předchozích dvou sezónách na špičce statistik a v procentuální úspěšnosti (92,3%) je na tom nejlépe ze všech brankařských jedniček v lize. O 3 roky mladší Dominik se také blýská skvělými výkony a zejména proti bratislavským celkům doháněl soupeře k šílenství. Svojí úspěšností zákroků (89,8%) i jistým dojmem si říká o více prostoru v brankovišti, což se mu po zásluze dostává.

Po skončení základní části bude nyní následovat nadstavbová část, ve které se prvních 6 týmů utká mezi sebou, zbylé týmy na 7. - 13. místě budou hrát o zbylá dvě místa zaručující účast v Play Off. Los utkání se dozvíte během následujících týdnů.

Nejbližší možnost vidět Engineers v akci budete mít 7. ledna, kdy se utkají s výběrem ACHA, americké univerzitní ligy. Utkání se odehraje tradičně na stadionu Hvězdy Praha.

 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS