Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vánoční sbírka hraček dopadla na výbornou!

19.12.2017 | Aleš Příhoda

Druhý ročník Vánoční sbírky hraček pro Dětský rehabilitační stacionář Zvonek je za námi. Dne 18. 12. 2017 přijela na Kladno do Dánské ulice, kde DRS Zvonek sídlí, tři plně naložená auta hračkami, výtvarnými potřebami, plyšáky a spousty dalšími věcnými dary pro handicapované děti ze stacionáře. Po krásné vánoční besídce, kterou si děti připravily pro desetičlennou návštěvu složenou ze zástupců všech organizací a klubů, kteří se na sbírce podíleli, byly dary předány a radost tak mohla vypuknout. Ale zpět na začátek…

Od pondělí 4. prosince do pátku 15. prosince mohli všichni studenti, zaměstnanci či prostě jen kolemjdoucí, nosit hračky, výtvarné potřeby, či jiné dary do sběrných košů umístěných na několika strategických místech na ČVUT i VŠE v Praze. Shromáždilo se velké množství darů, které jsme museli dovézt dokonce třemi plnými auty! Tolik hraček se podařilo shromáždit i díky Vám!

Ve dveřích stacionáře nás přivítala vedoucí rehabilitace PhDr. Andrea Hašková, která nevěřila vlastním očím, co všechno jsme dětem přinesli. Obrovské množství plyšáků, dětských knížek, hraček a stavebnic všeho druhu nebo třeba dětské kolo, to vše a ještě víc bude dělat dětem ve stacionáři do budoucna velkou radost. Za zmínku stojí také dětské piano, které sklidilo velký úspěch i mezi dospělými, kteří na něm ihned zkoušeli svoje hudební nadání. Nakonec je, ale předčila sama paní doktorka Hašková, která by z fleku mohla vyučovat lekce klavíru.

Po umístění hraček pod stromeček se naše skupina nedočkavých návštěvníků přesunula na jedno ze tří oddělení, kde si pro nás děti připravily vánoční pohádku. Při představení měli i tvrdí borci z Engineers co dělat, aby zamáčkli slzy dojetím. „Bylo to moc krásný! Já jsem na tyhle věci trochu cíťa a musím říct, že mě to opravdu dojalo. Děti byly perfektní,“ nebál se přiznat pravdu obránce Engineers Honza Sekera.

Za povedenou besídku děti obdržely symbolickou část dárečků, které byly po dohodě s jejich pedagogy ve Zvonku zakoupeny za vybrané vstupné z posledního zápasu pražských Inženýrů. „Každému bych přál vidět tu okamžitou radost, která u dětí vypukla. Najednou si všichni posedali na koberec a s každou rozbalenou krabicí byla radost větší a větší. To byla odměna pro nás!“ popisuje Sekera. Pak jsme ještě udělali pár fotek, abychom se mohli s Vámi o tu radost podělit.

 

 

Engineers Prague jako hlavní iniciátor Vánoční sbírky hraček tímto moc děkuje svým partnerům, bez kterých by tato akce nešla zrealizovat.

Děkujeme tedy Studentské unii ČVUT, Fakultnímu klubu Bion, iListu VŠE, Kariérnímu centru ČVUT, PR oddělení rektorátu ČVUT, Kampusu Dejvice, Café Prostoru_, Fakultě biomedicínského inženýrství a v neposlední řadě našemu hlavnímu partnerovi MBtech Bohemia s.r.o., který nás podporuje na každé akci a to nejen svou milou společností!

DĚKUJEME, že jste nám pomohli rozdat tolik radosti!

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS