Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Představujeme posily #3 – Dominik Tobola

27.09.2016 | Klub

Je vsetínským odchovancem, prošel tamní mládeží a sehrál i několik zápasů coby junior za první mužstvo. Jeho první ráznou druholigovou štací však bylo angažmá v Břeclavi. Tam se ihned ve svém prvním pořádném seniorském ročníku zařadil na post centra elitní formace a společně se svými kolegy dokázal dovést podceňovaný a nejmladší tým soutěže až do play-off druhé ligy skupiny Východ. „V Břeclavi to bylo perfektní. Super parta, vynikající sezona, parádní podmínky. Další rok už i díky zranění nebyl tak kvalitní, přesto jej i tak hodnotím velice pozitivně,“ řekl Tobola.

Dominik tak doplní soupisku Techniky o dalšího Valacha v týmu. Po vynikajícímu obránci Vítězslavu Pelcovi tak bude druhým odchovancem Vsetína v řadách univerzitního týmu. Mluví za něj také čísla. Pokud počítáme poslední čtyři sezony, nasbíral 188 centimetrů vysoký útočník ve 151 odehraných utkáních celkem 142 bodů. „Ale jo, nějak se ze mě rok od roku stával menší a menší dřevák. Zase na druhou stranu přišly i zdravotní problémy,“ hovoří Tobola o problémy s rameny, které ho včetně bakalářské práce přinutily přerušit kariéru, v níž měl pokračovat v Kobře Praha.

„Mrzí mě to, že jsem musel přerušit kariéru, ale zase na druhou stranu. Ta druhá liga je obrovským způsobem časově náročná. Já pracuju a dělám školu, takže jsem uvítal možnost jít na Techniku,“ osvětlil své rozhodnutí čerstvě třiadvacetiletý forvard. „Hrozně se těším a líbí se mi to, jak to tady kluci dělají. Shání si sponzory, chtějí hrát pro zábavu, ale přesto všechno aby to mělo úroveň. Taky jim s tím velice rád pomáhám. Parta se zdá být perfektní. Já se těším jak malý kluk. Věřím, že hned první zápasy zvládneme na 100%. Jsem vítězný typ, který nerad prohrává, tak to snad bude ku prospěchu,“ hlásá útočník, který letos nastoupí s číslem 93 na zádech.

A co dělá Dominik Tobola mimo led? „Mám rád sport všeobecně, ale hlavně fotbal a taky tenis. Sleduju i hraju obojí. Mám skvělou přítelkyni, se kterou trávíme hodně času a užíváme život, takže kino, divadlo, koncerty, večeře… A kecal bych tu hodinu o tom, co mám a nemám rád, takže to shrnu dvěma slovy – Homer Simpson. Na tuto postavu se vydržím dívat každý den hodiny. Kdyby opravdu žil, byl by prvním, se kterým se setkám,“ uzavřel s úsměvem Tobola.

 

Description: Popis: Popis: cid:image002.png@01CB7124.55EC4520

 
Utkání
Muži | Sobota 02.02.2019, 20:00
BO Ostrava - Engineers Prague
1:5 ()
 
Muži | Středa 20.02.2019, 18:00
Engineers Prague - Univerzita Karlova Praha
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS